18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Erdoğan: İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor

Erdoğan: İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor

Meridyen Derneği –VII. Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor. Müslümanların kavgasının yegâne kazananı silah tüccarlarıdır" dedi.

16 Aralık 2017 Cumartesi 15:29 SİYASET

Hadis veri tabanı projesi, internet üzerinden sahh bilgi kaynaklarına ulaşmak için hazırlanan bir proje olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'de ilk olan bu projenin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: Peygamberimizin hayatı yani Siyer-i Nebi bir nevi Kuran-ı Kerim'in tefsiridir. Kim ve ne adına olursa olsun Müslümanların dini ile olan bağını koparmaya çalışan her türlü teşebbüs Gayrı İslamidir. Müslümanın hayatından Peygamber efendimizi çıkarmaya çalışan kirli tezgâh kimi zaman fikir özgürlüğü adına karikatürlerle yapılıyor kimi zamanda uydurma hadislerle yapılıyor. Son dönemde gerek ülkemizde gerek yurt dışında bu tür hadsizliklerin daha çok gündeme gelmesi asla tesadüf değildir. Müslümanları hedef alan bu saldırılara karşı uyanık olmak görevimizdir. Siyer bizim Kuran-ı Kerim'i anlama kılavuzudur. Peygamberimizin hayatının her aşaması bizim için örnektir. Bekarlığı gençliği, aile reisliği yaşlılığı savaşçılığı ile Hz Muhammed (SAV) bizim rehberimizdir.

"GÜNÜMÜZÜN NERON'LARI..."

Bölgemiz son dönemde oldukça sancılı süreçlerden geçiyor. Türkiye olarak her hal ve şart altında krizleri suhuletle aşmaya çalışıyoruz. Biz bu gayretler içindeyken bir bakıyoruz ki günümüzün Neron'ları yeni bir ateş yakmış. İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor. Müslümanların kavgasının yegane kazananı silah tüccarlarıdır. Bugün İsrail ve ABD yönetimi böyle davranıyorsa bunun nedeni Müslümanların bu halidir. İslam dünyası bu derece bölünmüş olmasa hiçbir güç Müslümanların haremi şerifine el uzatamaz.

AYRINTILAR GELİYOR...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yatırımcıya 70 milyarlık teşvik

Yatırımcıya 70 milyarlık teşvik