23 Mart 2018 Cuma

  • 3,966 TL
  • 4,893 TL
  • 167,99 TL
  • 117.110
BURSA 13°

Erdoğan-Tillerson görüşmesi sona erdi

Erdoğan-Tillerson görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Dışişleri Bakanı Tillerson arasındaki görüşme sona erdi. Görüşmede Suriye, Irak ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

16 Şubat 2018 Cuma 01:20 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de bulunan ABD Dışışleri Bakanı Rex Tillerson ile görüşmesi sona erdi. Erdoğan'ın Beştepe'de basına kapalı kabulü, saat 19.40'ta başladı ve saat 22.55'te bitti. Görüşmede, başta Suriye ve Irak olmak üzere bölgesel gelişmeler, terörle mücadele meselesi ve ikili ilişkiler ele alındı. Türkiye'nin tüm bu konulardaki öncelikleri ve beklentileri ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'a açık bir şekilde iletildi. 3 saat 15 dakika süren görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da hazır bulundu.

ABD DIŞİŞLERİ'NDEN AÇIKLAMA

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Erdoğan ve Tillerson açık ve yapıcı bir görüşme yaptı" denildi.

ZİYARET ÖNCESİ YPG AÇIKLAMASI

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye ziyareti öncesinde önemli açıklamalarda bulunmuştu. ABD'nin YPG'ye asla ağır silah vermediğini belirten Tillerson, "Dolayısıyla geri alınacak bir şey yok" dedi. ABD Dışişleri Bakanı, "Türkiye ile ana hedeflerimiz tamamen ortak" ifadelerini kullandı. ABD Dışişleri Bakanı bu açıklamaları Lübnan'da yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'daki bombalı saldırıyı MLKP üstlendi

Bursa'daki bombalı saldırıyı MLKP üstlendi