22 Şubat 2018 Perşembe

  • 3,809 TL
  • 4,683 TL
  • 161,91 TL
  • 115.639
BURSA 11°

Erdoğan'dan AB mesajı: İhtiyacımız kalmadı

Erdoğan'dan AB mesajı: İhtiyacımız kalmadı

TBMM’nin açılışında çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Avrupa Birliği’nin bir adım atarak Türkiye’yi üye yapması gerektiğini belirtip, “Avrupa’nın geleceğine katkı vermekten memnuniyet duyarız. Yapmazsa da bizim için hiç fark etmez, kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdürürüz" dedi.

01 Ekim 2017 Pazar 19:00 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’nin 26. Dönem 3. Yasama Yılı açılışında Genel Kurula hitaben yaptığı konuşmasına bugüne kadar TBMM çatısı altında görev yapmış tüm milletvekillerini ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere TBMM üyelerinden ahirete irtihal etmiş bulunanları rahmetle anarak başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Aslına bakarsanız bizim Avrupa Birliği üyeliğine ihtiyacımız da kalmamıştır. Şayet bugün Avrupa Birliği bir atılım yapacaksa bunun tek bir yolu vardır, o da Türkiye’yi üye yaparak, gerçek anlamda bir ekonomik ve kültürel genişleme hamlesini başlatmasıdır. Eğer Avrupa Birliği bunu yaparsa biz buradayız, Avrupa’nın geleceğine katkı vermekten memnuniyet duyarız. Yapmazsa da bizim için hiç fark etmez, kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdürürüz. Türkiye Büyük Millet Meclisindeki tüm partilerimizin de iştirak ettiğini düşündüğüm bu politikamızı, Avrupa Birliği’nden kesin bir cevap alana kadar muhafaza edeceğiz” dedi.

ONLARIN YERİ KANDİL

HDP'li milletvekillerinin TBMM'nin 26. dönem 3. yasama yılı açılış törenine katılmalarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onların yeri Kandil biliyorsunuz” sözleriyle değerlendirdi.

Erdoğan, “15 Temmuz gibi felaketler ülkelerin ve milletlerin birliklerinin, beraberliklerinin, dayanışmalarının maziden atiye uzanan ortak değerlerinin adeta test edildiği imtihanlardır. Hamdolsun, biz devlet ve millet olarak bu imtihanı alnımızın akıyla verdik. Artık ülkemiz üzerinde karanlık emeller besleyenlerin, bunun için kanlı senaryolar yazanların, kendilerine ihanet ortakları devşirenlerin işi çok daha zordur. Milletimiz de, devletimiz de, Meclisimizde oynanan oyunu görmüş, tepkisini tek bir yumruk gibi terör örgütlerinin, ihanet çetelerinin tepesine inerek ortaya koymuştur” diye konuştu.

Kuzey Irak’taki bağımsızlık referandumuyla ilgili Barzani yönetiminin kukla olarak kullanılacağını belirten Erdoğan, "IKBY Kuzey Irak'taki yanlıştan döndükten sonra Türkiye yanında olacaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı ayrıca Kerkük'e dikkat çekerek "Kerkük üzerinden ülkemizin tehdit edilmesine tahammül edemeyiz. Bunu hesabını da mutlaka sorarız." diye konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Saçlarınızı daha hızlı uzatacak çok basit yöntemler!

Saçlarınızı daha hızlı uzatacak çok basit yöntemler!