18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Erdoğan'dan 'genç başkan' talimatı

Erdoğan'dan 'genç başkan' talimatı

Partisine ‘metal yorgunluğu ‘mesajını vererek değişimin önünü açan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkan Erdoğan’ın en son MKYK toplantısında, gençlik kollarındaki isimlerin ilçe başkanı yapılmasını istediği iddia edildi.Bu kararda yapılan anketlerde gençlerden AK Parti’ye yeterince destek verilmediğinin ortaya çıkmasının etkili olduğu belirtildi.

27 Ağustos 2017 Pazar 17:50 SİYASET

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, önceki gün Erdoğan başkanlığında yapılan ve dört saat süren MKYK toplantısında, parti birimlerinin yeni dönem çalışmaları konusunda bilgi alındı. Toplantıda, hükümet çalışmalarından çok parti genel merkezinin çalışmaları masaya yatırıldı. Toplantıda, ilçe kongrelerinin devam ettiği dile getirilirken, tüm MKYK üyelerinin ilçe kongrelerinde görevlendirilmesine karar verildi.

'GENÇ VE KADINLARA ÖNCELİK VERMELİYİZ'

Erdoğan, kongrelerle ilgili değerlendirme yapılırken, 'Partimiz yeniden yapılanırken, gençlere ve kadınlara öncelik vermeliyiz. Gençleri ve kadınları parti yönetiminde daha fazla görevlendirmek gerekir. İlçe başkanlarını belirlerken, gençlik kollarından isimleri başkan yapın. İl yönetimlerine de gençlik ve kadın kollarından yöneticiler getirin' mesajını verdi.

Parti tarafından daha önce yapılan araştırmalarda, gençlerin desteğinin azaldığı, son referandumda da oy kullanan gençlerin sadece yüzde 35’inin destek verdiği saptanmıştı. Parti kurmayları, azalan desteği arttırmak için önlem alınacağını belirttiler.

'BU BİR TASFİYE DEĞİL, YENİLENME'

Erdoğan, toplantıda kongre sürecinde zaman zaman dile getirdiği 'metal yorgunluğu' ve 'değişim' sözlerine de açıklık getirdi. Erdoğan, teşkilatlarda başlattıkları değişimin tasfiye olarak algılanmaması gerektiğini söyledi “Bu bir tasfiye değil, yenilenmedir. Görevden ayrılan tüm arkadaşlarımız başarısızlık nedeniyle ayrılmıyor. Biliyorsunuz üç dönem şartı teşkilatlarımız için de gerekli. Yenilenme adına yapılan görev değişiklikleri de var” diye konuştu.

'HALKA DOKUNACAK İŞLER YAPMALIYIZ'

Erdoğan, 2019 seçimlerine bugünden hazırlanılması gerektiğini belirterek, vatandaşlarla tek tek bağ kurulması gerektiğini belirterek, “Halka dokunacak işler yapmalıyız” dedi.

Toplantıda konuşan MKYK üyeleri de referandum sonuçlarının ardından yaptıkları analizleri paylaştı. Parti teşkilatlarının çalışmalarda, salon toplantıları yerine, ev ziyaretleri, yüz yüze ilişki, mikro sorunlara çözüm önerileri gibi başlıklara ağırlık verilmesi gerektiğini dile getirdiler. Parti örgütü ve belediyelerin insani ilişkiler yerine profesyonel ilişkiler içine girdiği, para ve güç ekseninde kurulan bu ilişkilerin partiye zarar verdiği saptamalarını dile getirdiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da mezarlıklar Büyükşehir'e emanet

Bursa'da mezarlıklar Büyükşehir'e emanet