04 Aralık 2016 Pazar

  • 3,509 TL
  • 3,747 TL
  • 133,07 TL
  • 73.391
BURSA

'Eski Türkiye'ye dönüş yok'

'Eski Türkiye'ye dönüş yok'
  • 191

Bayburt'ta toplu açılışı töreninde konuşan Başbakan Yıldırım, "Eski Türkiye'ye dönüş yok" dedi.

06 Kasım 2016 Pazar 14:45 SİYASET

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Bayburt'ta toplu açılışı töreninde konuştu.

'Eski Türkiye'ye dönüş yok' diye konuşmasına başlayan Yıldırım, Başkanlık sistemiyle millet iradesinin ekonomi, hukuk ve siyasette güçlü bir şekilde tecelli edeceğini dile getirdi. 

Anayasa değişikliği için vaktin çoktan geldiğine vurgu yapan Başbakan Yıldırım, "Bütün şer odaklarını gündemden çıkaracağız" ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, "Aynı yerden düğmeye basılmışcasına harekete geçen alçak şebekeleri teker teker dize getireceğiz evelallah. Bu millete en küçük kötülük yapan kim olursa olsun mutlaka hesabını verecek, başka yolu yok. Sadece bomba atanlar, yakıp yıkanlar değil, teröre destek verenler de hesabını verecek." ifadelerini kullandı.

"Hiç kimsenin hukuk üzerinde bir geçiş hakkı yok"

Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye hukuk devleti. Hukuk herkes için lazım, herkes hukukun önünde eşit. Hiç kimsenin hukuk üzerinde bir geçiş hakkı yok. O halde çağırılınca kuzu kuzu gidip ifadeni vereceksin, yoksa olanlara da şikayet etmeyeceksin." 

Yol yakınken bu yanlıştan dönün

Başbakan Yıldırım, HDP'nin Meclis çalışmalarını durdurma kararına ilişkin, hiçbir siyasetçinin terör faaliyetlerinin içine giremeyeceğini belirterek, şunları söyledi:

"Yol yakınken bu yanlıştan dönün, gelin Meclis'e ne diyecekseniz her şeyi söyleyin. Mesele konuşmak değil, mesele fikrini ifade etmek değil, mesele siyaseti kalkan olarak teröre karşı kullanmaktır. Hiçbir siyasetçi konumunu kullanarak teröre kalkan olamaz, terörle iç içe olamaz."

"Siz milli iradeyi tanımazsanız, millet de sizi tanımaz"

Yıldırım, şöyle devam etti:

"Milletin vekaletini alanlar, millete hizmet için Meclis'e gidecekler, Meclis'te milletin verdiği görevleri yapacaklar. 'Ben gitmiyorum Meclis'e' dediğiniz zaman millete saygısızlık yaparsınız, millete hakaret etmiş olursunuz. Meclis'e gitmezseniz, millet de size seçimlerde gereğini yapar. Siz milli iradeyi tanımazsanız, millet de sizi tanımaz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

'Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz'

'Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz'