17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 164,94 TL
  • 117.216
BURSA 25°

Gözler Devlet Bahçeli'de!

Gözler Devlet Bahçeli'de!

Yarın basın toplantısı yapacağı öğrenilen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Koray Aydın’la ilgili açıklama yapması bekleniyor.

23 Ağustos 2017 Çarşamba 13:00 SİYASET

Bahçeli, yarın parti genel merkezinde, saat 11.00'de basın toplantısı düzenleyecek.

Bahçeli’nin yapacağı basın toplantısında Koray Aydın'ın MHP'den ayrılarak Meral Akşener'in kuracağı partide yer almasıyla ilgili değerlendirmesini yapması bekleniyor.

Koray Aydın’ın Meral Akşener'in partisine katılma kararı alması “paralel yapının yeni bir oyunu mu” tartışmalarını ortaya çıkardı.

Meral Akşener öncülüğündeki MHP'li muhaliflerinin yeni partisinde, teşkilatın Koray Aydın'a emanet edileceği haberi siyasette tarihe geçen bir çark etme kararı oldu. Meral Akşener’in paralel yapı tarafından desteklendiğini söylediği sözlerden aylar sonra basın açıklaması yapan Aydın, “Rahat olanları, rahatsız etmeye geliyoruz" dedi.

“MUHATABI BEN DEĞİLİM”

Aydın, MHP’de olağanüstü kurultay tartışmalarının olduğu dönemde Akşener’e paralel yapının destek verdiğini söylemişti. MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin bir adayı FETÖ’nün desteklediği açıklamalarının sorulması üzerine Aydın “Soruyu dolandırmaya gerek yok. Bu konunun muhatabı ben değilim. Bu konunun muhatabı ortaya çıktı. O kesim bir arkadaşımıza destek verdiği açıktır. Biz de bunu görüyoruz ama kendisi cemaatçi mi değil mi onu bilemem. Bu her kesimden siyasi destek alma olarak da açıklanabilir ama bu sorunun muhatabı kendisidir" ifadelerini kullanmıştı.

GÜLEN'İN SİYASİ FİGÜRÜ

MHP lideri Devlet Bahçeli muhalif adaylar için söylediği "Bunların içinde birisi var ki gelecekte hepiniz göreceksiniz, durumu Fethullah Gülen hareketinin siyasi figürü olarak MHP’de görevlendirme meselesidir. Bu da ne ona ne de bir başkasına fayda getirmez. Herkes aklını başına alsın” demişti. Bahçeli cephesinden Bahçeli'nin suçladığı ismin Meral Akşener olduğu iddia edilmişti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Eren Bülbül'ün şehit edilmesiyle ilgili şok eden iddia!

Eren Bülbül'ün şehit edilmesiyle ilgili şok eden iddia!