20 Mart 2018 Salı

  • 3,944 TL
  • 4,868 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

'Hem müzakere eder hem de vururuz'

'Hem müzakere eder hem de vururuz'

Partisinin Ankara 6. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’ye çarpıcı mesajlar verdi. “Hem müzakere ederiz hem de sahadaki operasyonları sürdürürüz” diyen Erdoğan, Washington yönetiminin verdiği sözlerinin hiçbirini tutmadığını söyledi.

18 Şubat 2018 Pazar 17:06 SİYASET

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara 6. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı, dikkat çeken mesajlar verdi. Son günlerde ABD kanadından gelen olumlu açıklamaları değerlendiren Erdoğan, “Meseleleri diyalogla çözmek isteyenlere karşı biz de müspet bir tavır sergiliyoruz. Söz elbette önemlidir değerlidir. Biz asıl neticeye bakarız. Asıl sahada ne olup bittiğine bakarız. Hem müzakere ederiz hem de sahadaki operasyonları sürdürürüz. Bizim hiçbir talebimiz meşruiyet sınırları dışında değildir. Kendine çeki düzen vermesi, eksiklerini tamamlayıp yanlışlarını düzeltmesi gerekenler karşımızdakilerdir. Asıl hedeflerimizden, beklentilerimizden verecek en küçük bir tavizimiz yoktur. Türkiye olarak kimsenin hakkına girmedik ki geri adım atalım. Afrin'de sabır sabır sabır...” dedi.

"VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMEDİ"

“Obama döneminde Zeytinlik harekatı olarak değerlendirilen o süreci defalarca konuştuk” diyen Erdoğan, “Ama hep aldatıldık. Geldik bu döneme. Olacaksa olacak, kendi göbeğimizi kesmek zorundayız dedik. Bu teröristler kalkar roketler atarlarsa biz buna sabredemeyiz. 100'e yakın şehidimiz oldu. Artık dedik ki bitti bu iş. Verilen sözler yerine getirilmedi, arkamızdan işler çevrildi. Önce bu yanlışları düzeltecekler ki, bizden söz istesinler. Olmayınca biz bir gece ansızın oraya girdik. Bizim oralarda hevesimiz yok, yeter ki sahipleri gelsin orada otursun” ifadelerini kullandı.

YA GİDECEKLER, YA DA…

Terör öğütlerine ağır darbe vurulduğunu belirten Erdoğan, “PKK'sı da DEAŞ'ı da PYD'si de hepsi gömülmeye başladı. Biz ne dedik, bunları açtıkları çukurlara gömeceğiz dedik. Gömmeye de devam edeceğiz. Ya buraları bırakıp gidecekler ya da silahları gömecekler. Türkiye samimi olarak gündemindeki meseleleri suhuletle diplomasiyle çözmekten yanadır” dedi.

HEPSİ KAYDIMIZDA…

ABD’ye ‘Terör örgütlerine destek vermekten vazgeçin’ çağrısı yapan Erdoğan, “Biz ABD'ye dedik ki, gel Rakka'ya beraber girelim. Stratejik ortağız ama unutmayın terör örgütü PYD, YPG ile beraber hareket ederseniz bir terör örgütü bir başka terör örgütüyle beraber yok edilmez. Tarih sizi bununla anacaktır dedik kendilerine. Onlara teslim edilen binlerce kamyon ve uçak dolusu silahlar verilen eğitimler inkar edilmesin.  Hepsi artık kaydımızda” diye konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

AK Parti-MHP ittifakı netliğe kavuştu!

AK Parti-MHP ittifakı netliğe kavuştu!