23 Mart 2018 Cuma

  • 3,966 TL
  • 4,893 TL
  • 167,99 TL
  • 117.110
BURSA 13°

İYİ Parti'ye sürpriz transfer

İYİ Parti'ye sürpriz transfer

2013 yılında CHP’den belediye başkan adayı olan Necmettin Erbakan’ın yeğeni Sabri Erbakan, İYİ Parti'ye transfer oldu. Erbakan’a Genel Başkan Danışmanlık görevi verildi.

22 Şubat 2018 Perşembe 09:46 SİYASET

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde 2014’te CHP’den siyasete atılan Sabri Erbakan, Meral Akşener'in kurduğu İYİ Parti’ye genel başkan danışmanı olarak atandı. Erbakan, CHP’den Fatih belediye başkanlığına adaylığını koyduğu süreçte CHP logosu önünde Milli Görüş işareti yapması nedeniyle çok fazla tepki toplamıştı. Yerel seçimdeki adaylık girişiminden büyük bir yenilgiyle ayrılan Erbakan’ın İYİ Parti genel başkan danışmanlığına getirilmesi CHP-İYİ Parti ittifak çalışmalarının da giderek hızlandığını gösterdi.

ÜST DÜZEY GÖREVLENDİRME

İYİ Parti'den Sabri Erbakan'ın görevlendirmesiyle ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada “Parti tüzüğümüzün 47. maddesi beşinci fıkrası uyarınca Genel Başkan Danışmanlık görevine atanmış bulunmaktasınız. Parti çalışmalarına vereceğiniz desteğe olan inancımla, yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni eder, başarılar dilerim” ifadelerine yer verildi.

İLK TEKLİF ARALIKTA GELMİŞTİ

CHP ve İYİ Parti arasında ittifak fikri İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Nuri Okutan’dan gelmişti. Okutan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun da katıldığı bir toplantıda, 2019’da ittifak kurulması gerektiğini açıklamıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da Kaan seferberliği: 'Evladımızı kurtaralım'

Bursa'da Kaan seferberliği: 'Evladımızı kurtaralım'