09 Aralık 2016 Cuma

  • 3,443 TL
  • 3,658 TL
  • 130,51 TL
  • 75.929
BURSA

Kimilerine göre Afrodit, kimilerine göre Hephaistos...

Kimilerine göre Afrodit, kimilerine göre Hephaistos...
  • 145

Türkiye Avrupa Birliği’ne girsin mi girmesin mi?’ tartışmaları 20 sene önce eğitim kurumlarında yapılır, tartışmanın kazananı ise kitap ile ödüllendirilirdi. O münazaraların çoğunluğu günümüz televizyon programlarındaki tartışma (!) programlarından daha kaliteli ve grup sözcülerinin hitap şekli açısından da daha seviyeliydi.

21 Kasım 2016 Pazartesi 13:52 SİYASET

Bugün ise televizyonlara taşınan tartışmalar, o üsluptan uzaklaşmış şekilde adeta bir savaş ortamında yapılmaktadır.

Taraf  ülke siyasilerini, kılıçların çekilmesine neden olacak kadar ateşli ve ihtiraslı konuşmalarına yönlendirecek Avrupa Birliği, taraflar için vazgeçilmez, olmazsa olmaz, ‘ondan başkası ile yaşamımı birleştirmem’ diyecek kadar güzel ve alımlı bir hatun ya da yakışıklı fit bir genç mi?

İlk evliliğini 1951 yılında yapan bugün ise sahip olduğu 28’nci çocuğu ile birlikte yaşamının her anını kimi zaman komşuları ile kimi zaman aile bireyleri ile kimi zaman da kapısının önünden geçmese bile sahip olduğu özellikler nedeni ile onlarla da kavga etmek için çeşitli nedenler üreten, Avrupa Birliği, kimilerine göre gerçekten  Yunan mitolojisindeki ismi ile aşk ve güzellik tanrıçası  Afrodit, Roma mitolojisindeki ismi ile Venüs kadar güzel,  kimilerine göre de Zeus’la Hera’nın oğlu çirkinliği ve biçimsizliğiyle ünlü Ateş Tanrısı  Hephaistos kadar nefret edilecek birisi mi? Esasında, Avrupa Birliği, yaşam sürecinin son evrelerini tamamlama modundadır.

Bu modda olan ve 50 yılı aşkın süreden beri kapısının önünde dolaştığımız Avrupa Birliği ile Türkiye’nin nikah kıyması gereksizdir. 50 yılı aşkın süredir kapısının önünde dolaştığımız, o birlik, pencereye çıkışında ve bizimle göz göze geldiğinde, ‘benim için istediklerimi yapman gerekiyor. Aksi halde, seninle flört etmeme büyüklerim izin vermiyor’ türündeki isteklerine biz de, o’nun isteklerini, ‘Aman, bu evlilik olsun. Konu komşuya rezil olmayalım’ düşüncesi içinde yerine getirmeye çalıştık.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa’daki fabrikada dehşet! Kanlar içinde kaldı

Bursa’daki fabrikada dehşet! Kanlar içinde kaldı