25 Şubat 2018 Pazar

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
BURSA 11°

Matlı’ya yakışır!

Matlı’ya yakışır!

AK Parti Bursa’da yeni dönemde İl Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı konusunda spekülasyonlar devam ederken, Ankara’nın eski Milletvekili Önder Matlı’da karar kıldığı öğrenildi.

05 Ağustos 2017 Cumartesi 08:15 SİYASET

AK Parti’de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Genel Başkanlık koltuğuna oturmasının ardından başlayan revizyon süreci siyasi kulisleri de hareketlendirdi. Kabinedeki değişimin ardından yerel yönetimler ve teşkilatlardaki revizyon beklentisi yükselirken, yeni dönemde AK Parti İl Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı sorusu hâlâ cevabını bulmadı.

TEKLİF YAPILDI

AK Parti İl Başkanlığı görevi için kulislerde birçok isim dillendirilirken, Genel Merkez’in Bursa teşkilatlarında köklü bir değişiklik planladığı ve eski Milletvekili Önder Matlı’ya teklif yaptığı öğrenildi. Matlı’nın vazifeden kaçmadığı ve tek aday olarak gireceği kongreyle İl Başkanlığı koltuğuna oturacağı belirtildi.

YENİ STRATEJİ

AK Parti’den 24 ve 25’inci dönem Bursa Milletvekili olan, 1 Kasım’da ise kendi isteğiyle adaylıktan çekilen Matlı’nın, kentte sahip olduğu olumlu imaj nedeniyle İl Başkanlığı’na getirildiği öğrenildi. Genel Merkez’in Matlı hamlesiyle, ‘yerel siyasette ağabeylik’ modelinden vazgeçtiği ve bu stareteji değişikliğinin belediyelere de yansıyacağı konuşuluyor.

Yazarımız N.Nuri Yavuz bugünkü köşesinde konuyla ilgili önemli detayları okuyucularıyla paylaştı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

 Enver Paşa’nın bıraktığı miras

Enver Paşa’nın bıraktığı miras