17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 26°

Melih Gökçek yarın istifa ediyor

Melih Gökçek yarın istifa ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görevini bırakmasını talep ettiği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yarın istifasını açıklayacak.

27 Ekim 2017 Cuma 14:36 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 seçimleri öncesi parti içinde yeni bir yapılanmaya gidileceği gerekçesi ile bazı belediye başkanlarının istifasını istedi.

İlk istifa eden isim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş oldu. Topbaş’ı ise Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş izledi.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan görevi bırakan üçüncü isim oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, metal yorgunluğa vurgu yaparak partinin selameti için bazı belediye başkanlarının görevini bırakmasını istedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise son ana kadar bekleyen isimler oldu ve bu isimler çok tartışıldı. Günlerce “istifa edecekler mi” sorusu merak konusu oldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 23 Ekim Pazartesi günü bir açılış sonrası basın mensuplarının karşısına geçerek görevini bıraktığını açıkladı. Altepe, FETÖ’yü kastederek herhangi bir cemaatle bağlantılarının olmadığına vurgu yaptı ve hizmetlerini en başarılı şekilde yürüttüklerini ifade etti. Altepe ayrıca verilen karara riayet edeceğini ve parti ile ters düşmeyeceğini belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise istifa etmeden önce son bir kez Erdoğan ile görüşmek istedi.  Gökçek, Altepe’nin istifasını açıkladığı saatlerde Erdoğan’la son bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan’ın net tavrını gören Gökçek, görüşme sonrası sosyal medya hesabından cumartesi günü istifasını vereceğini açıkladı…

Son isim olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise pazartesi günü kararını açıklayacağını söyledi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

WhatsApp'a beklenen özellik geldi!

WhatsApp'a beklenen özellik geldi!