18 Şubat 2018 Pazar

  • 3,748 TL
  • 4,650 TL
  • 162,51 TL
  • 116.511
BURSA 11°

Melih Gökçek'in istifası istendi mi? Erdoğan'dan flaş açıklama

Melih Gökçek'in istifası istendi mi? Erdoğan'dan flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifasının istendiğine yönelik haberler üzerine verdiği cevapla kafaları karıştırdı.

03 Ekim 2017 Salı 14:32 SİYASET

Siyaset gündemi belediye başkanlarının istifaları ile çalkalanıyor. Dün gece Kanal D’nin yaptığı habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde, Nevşehir Belediye Başkanlarının istifalarını istediği iddia edildi.

Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe kesinlikle bir durum olmadığını ve haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

En çok merak edilen kişilerden biri de, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oldu. Çok uzun bir süredir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Gökçek’le ilgili istifa iddialarına Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yanıt geldi.

Erdoğan, "Herhangi bir birim; partimizin belediye başkanları olur, il başkanları olur vesaire... Bu süreç içerisinde bu tür gelişmeler olur. Ama şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra da olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez. Çünkü bir değişimi dönüşümü biz seçime kadar yaşıyoruz, yaşayacağız ve o metal yorgunluğu dediğim konu, tüm bunları kapsayan bir konuydu" dedi.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'a dün Gökçek’in istifa iddiaları sorulmuş, "Ben Hükümet Sözcüsüyüm, onu parti sözcüsüne sorun" şeklinde karşılık vermişti.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da bisiklet hırsızlarına ibretlik not!

Bursa'da bisiklet hırsızlarına ibretlik not!