05 Aralık 2016 Pazartesi

  • 3,524 TL
  • 3,774 TL
  • 132,42 TL
  • 73.947
BURSA
SON DAKİKA

'Münbiç'i PYD'den temizleyeceğiz'

'Münbiç'i PYD'den temizleyeceğiz'
  • 410

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En kısa sürede Münbiç'i terör örgütü PYD'den temizlemekte kararlıyız." dedi.

26 Ekim 2016 Çarşamba 13:44 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 29. Muhtarlar Toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün bazı gazeteler, baktım şunu söylüyor, 'Erdoğan, bir Misakımilli dedi, ortalığı karıştırdı.' Ben demedim, tarih bunu böyle kaydetti. Tarihin kaydına girmiş olan böyle bir gerçeği biz unutacak mıyız, bunları konuşmayacak mıyız? Bizim hiçbir ülkenin topraklarında gözümüz yok. Tam tersine biz, bu ülkelerin topraklarında gözü olanlara, bu ülkelerde yaşayan kardeşlerimizi etnik ve mezhep esaslı ayrıştırmalarla yeni çatışmalara sürüklemek isteyenlere karşıyız. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz" dedi.

"Münbiç'i PYD'den temizlemekte kararlıyız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En kısa sürede Münbiç'i terör örgütü PYD'den temizlemekte kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Türkiye, Irak'ta ve Suriye'de yaşanan her gelişmenin içinde mutlaka yer alacaktır. Terör örgütlerine karşı verdikleri mücadelede, gerekiyorsa diplomatik ve askeri gücümüzle de oralardaki kardeşlerimizin yanlarında bulunmakta kararlıyız" diye konuştu.

"Bize pençesini çıkartanların tırnaklarını sökmekten çekinmeyiz"

Erdoğan, "Bizim hiç kimseye karşı husumetimiz, ön yargımız, kompleksimiz yok. Bize dost elini uzatan herkesin elini tutarız. İşte Balkanlardaki, Orta Asya'daki, Güney Asya'daki, Afrika'daki nice dost ülkeler ve halkları. Bununla birlikte, bize pençesini çıkartanların tırnaklarını sökmekten de çekinmeyiz" şeklinde konuştu.

"Kim mağduriyet edebiyatı yapıyorsa, ihanet içindedir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kim ki bunlarla ilgili FETÖ terör örgütünün mensupları sebebiyle mağduriyet edebiyatı yapıyorsa kusura bakmasınlar, ihanet içindedir. Kimse bize gelip de bu konuda akıl vermesin. O aklı kendilerine saklasınlar." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

 Nilüfer Belediyesi’nden muhteşem proje

Nilüfer Belediyesi’nden muhteşem proje