10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,36 TL
  • 75.727
BURSA 11°

'PYD Münbiç'ten çıkarılmalı'

'PYD Münbiç'ten çıkarılmalı'
  • 207

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, terör örgütü PYD'nin kesinlikle Münbiç bölgesinden çıkarılması gerektiğine vurgu yaptı.

08 Kasım 2016 Salı 10:34 SİYASET

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

ÖSO'nun şimdiki hedefinin El Bab olduğunu ifade eden Bahçeli, "El Bab'ın Türkiye için stratejik önemi büyüktür" diye konuştu.

Bahçeli, "Türkiye'nin kırmızı çizgilerini hiçe sayan PYD unsurlarının Menbiç'ten çıkarılması büyük önem taşımaktadır. ABD, PYD'ye silah vererek adeta terörü ödüllendiriyor" ifadelerini kullandı. 

Bahçeli yaptığı konuşmada,"(Kanunları tanımıyorum) diyenleri yargı önüne çıkartmak devletin asli görevidir. Burası Türkiye'dir. Burada, Kandil hukuku değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hukuku geçerlidir." dedi.

"HİÇ KİMSE BOYKOT KARARININ YASINI TUTACAK DEĞİL"

"PKK'nın siyasi uzantılarının, yasama çalışmalarını askıya almaları kendilerinin bileceği bir iştir." diyen Bahçeli, "TBMM, görevinin başındadır. Hiç kimse terör maşalarının boykot kararının yasını tutacak değildir. CHP'nin de bunu bir matem vesilesi sayması, milli vicdanda karşılık bulmayacaktır." ifadelerini kullandı.

"BAŞKANLIK SİSTEMİNE İLİŞKİN TEKLİF GELMEDİ"

Bahçeli, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Başkanlık teklifini AK Parti'nin önce size ileteceği şeklinde açıklamalar var, o yönde bir temas oldu mu, teklifle ilgili bir şey ulaştırıldı mı size?" sorusuna Bahçeli, "Şu ana kadar böyle bir gelişme olmadı" yanıtını verdi. 

Bahçeli, "Cumhurbaşkanı ile görüşmenizde gündeme geldi mi?" sorusu üzerine ise "Bu konular üzerinde durulmadı. Genellikle Suriye, Irak ve dış politika üzerinde değerlendirmeler oldu." dedi.

Bahçeli, "HDP'liler Meclis çalışmalarına katılmayacaklarını açıkladılar. Bir ay içerisinde 5 birleşime katılmamaları durumunda milletvekilliklerinin düşmesi söz konusu. Başkanlık Divanının karar vermesi gerekiyor. Siz nasıl bir değerlendirmede bulunursunuz, düşürülmeli mi, geldiğinde düşmesi doğrultusunda oy kullanır mısınız?" sorusuna ise "Gelişmeleri takip ederiz. Gereği neyse o yapılır" karşılığını verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Hüseyin Çapkın hakkında flaş iddia!

Hüseyin Çapkın hakkında flaş iddia!