04 Aralık 2016 Pazar

  • 3,509 TL
  • 3,747 TL
  • 133,07 TL
  • 73.391
BURSA

Şehit Kaymakam Safitürk gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehit Kaymakam Safitürk gözyaşlarıyla uğurlandı
  • 192

Şehit olan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün cenaze töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sabır göstereceğiz ama bu rehavet olarak anlaşılmamalıdır” dedi.

12 Kasım 2016 Cumartesi 16:29 SİYASET

Derik’teki saldırıda şehit düşen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün cenazesi gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Törende konuşan şehidin babası, "Cümle ümmetin medarı iftiharı olan değerli kardeşim, muhterem Cumhurbaşkanımız Allah kendisinden razı olsun. Onun destekçisi olan Başbakanımız, milletvekillerimiz. Onları seven ve destekleyenleri Allah muvaffak etsin" dedi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa bir konuşma yaptı. Erdoğan, 'bunların kökünü kazıyacağız' dedi.

 İşte açıklamasından satır başları:

 Muhammet Fatih kendisiyle kısa süre önce Külliye'de tanıştığımız bir arkadaşımızdı. İnanıyoruz ki Muhammet Fatih kardeşimizde şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bu topraklardan hep şüheda fışkırdı. Bu alçaklar, adiler zannediyor ki bu suikastlarla bir yerlere varacaklar. Ama varamayacaklar. Bunların kökünü biz kazıyacağız. Bu kardeşlerimizin kanı yerde kalmayacak. Biz bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Birbirimizi de ne olur Allah için sevelim. Ben önce saygı değer babasına, eşine, ailesine sabırlar diliyorum. Sabır bizim için bir rehavet anlamına gelmemelidir.

Ben bu konuda milletimin ne istediğini biliyorum. İdam istiyor milletimiz, ben de onaylarım. İdamla ilgili kararı Batı veremez, biz veririz.

 ERDOĞAN SAKARYA'YA GİTTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'in Derik Kaymakamlığı'na düzenlenen terör saldırısında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün cenazesine katılmak üzere Sakarya'ya gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğlen saatlerinde Üsküdar Kısıklı'da bulunan konutundan çıkarak yakındaki helikopter pistine geçti.

 ELELE YÜRÜDÜLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, el ele helikopter pistine yürüdü. Erdoğan yürüdüğü sırada kendisini görüntüleyen basın mensuplarına da el salladı. Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, Enerji Bakanı Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın eşlik etti.

 GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

 Helikopter pisti çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Polis ve özel harekat ekiplerinin yanı sıra bir itfaiye aracı, bir ambulans da hazır bekletildi. Erdoğan'ı taşına helikoptere ayrıca bir özel harekat helikopteri de eşlik etti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da motosikletten fırlayan genç kız: Bir daha asla...

Bursa'da motosikletten fırlayan genç kız: Bir daha asla...