03 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,509 TL
  • 3,747 TL
  • 133,07 TL
  • 73.391
BURSA

Siyasetçilerden PKK'ya sert tepki

Siyasetçilerden PKK'ya sert tepki
  • 170

AK Parti ve CHP İzmir milletvekilleri, terör örgütü PKK’nın siyasetçilere yönelik yaptığı suikastleri yaptıkları açıklamalarla kınadı.

11 Ekim 2016 Salı 14:05 SİYASET

AK Parti ve CHP İzmir milletvekilleri terör örgütü PKK’nın, son dönemde siyasetçilere yönelik suikastlerini kınayarak, saldırıların demokrasiye, cumhuriyete ve halka yapılmış olduğunu bildirdi.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, yaptığı açıklamada, “İnsanlıktan nasibini almamış kalleş teröristlerin alçakça saldırıları bizi asla yıldıramayacak." dedi.

Aziz vatanımızın huzuru, necip milletimizin sükunu ve devletimizin bekası için göğsünü siper etmekten çekinmeyeceklerini belirten Kaya, "Hainler şunu iyi bilmeli ki biz asla vazgeçmeyiz asla korkmayız inandığımız yolda dimdik yürümeye devam ederiz. Bu teşkilatın erleri dik durmayı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan ve Genel Başkanımız Başbakanımız Binali Yıldırım’dan öğrenmiştir. Milletimizin birliği ve kardeşlik anlayışı sürdüğü sürece biz bu terörün üstesinden kesinlikle geleceğiz." ifadesini kullandı.

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, terörle topyekün mücadelenin kararlıklıkla devam edeceğine değinerek, "Biz her zaman ülkemizin birliğinden barışından yanayız. Ülkemizin barışını birkaç hain bozamaz. Hükumetimizin terörle amansız mücadelesi devam edecek. Terörün bitmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız." görüşüne yer verdi.

El birliğiyle terörün üstesinden gelineceğine işaret eden AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan da "İnsanlıktan nasibini almayan sapkınlara başaramayacaksınız diyorum. El birliğiyle bu terör belasının üstesinden geleceğiz." ifadesini kullandı.

"Şiddetle kınıyorum"

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, saldırıların asla kabul edilemeyeceğini bildirdi.

Bu saldırıların hiçbir koşulda affedilemeyeceğine dikkati çeken Bayır, şunları kaydetti:

"Siyasetçiyi ortadan kaldırarak demokrasi sağlanmaz bizim için en önemli şey demokrasi ve cumhuriyettir. Asla siyasetçilere yapılan bu saldırıları kabul etmiyorum şiddetle kınıyorum."

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, saldırının demokrasiye, halka yapıldığını vurgulayarak, "Bir siyasi partiye yapılan saldırıyı tüm siyasi partiler kendilerine yapılmış gibi görmelidir." dedi.

Balbay, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Bir ilçedeki siyasi parti temsilcisine saldırı o halka saldırıdır. Demokrasiye saldırıdır. Ülkenin geleceğine saldırıdır.Terörün iyisi kötüsü doğrusu yanlışı olmaz.Tümüyle yanlıştır. Bir siyasi partiye yapılan saldırıyı tüm siyasi partiler kendilerine yapılmış gibi görmelidir." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Putin Fransa'ya gitmiyor

Putin Fransa'ya gitmiyor