11 Aralık 2016 Pazar

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,36 TL
  • 75.727
BURSA
SON DAKİKA

'Terör örgütüyle masaya kim oturdu?'

'Terör örgütüyle masaya kim oturdu?'
  • 319

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Anneler şu soruyu sorsun kendilerine: Terör örgütüyle masaya kim oturdu?"

01 Kasım 2016 Salı 12:38 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor. 

Son bir yılda verilen şehit sayısının 800'ü aştığını dile getirerek konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, Kıbrıs Harekatı'nda verilen şehit sayısının 498 olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı: "Anneler şu soruyu sorsun kendilerine: Terör örgütüyle masaya kim oturdu?"

Kılıçdaroğlu, CHP ve CHP'lilere karşı provokasyonların bundan sonra daha fazla olacağını savunarak, "Bizim üzerimize geliyorlar. Bu ülkeye tam demokrasiyi getirmek için eğer bir bedel ödenecekse o bedeli önce ben ödeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Gazetesi'ni kınayan Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet Gazetesi'ni FETÖ ve PKK’yla ilişkilendirmek şeref yoksunu kişilerin yapacağı bir şeydir. Ben sormak isterim, FETÖ’cüleri devlete Cumhuriyet mi yerleştirdi?" diye konuştu.

Başkanlık Sistemi hakkında da görüşlerini bildiren Kılıçdaroğlu, "Sayın Devlet Bahçeli’ye sesleniyorum! Başkanlık sistemi, Türkiye’yi bölme projesidir" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

RTÜK'e FETÖ operasyonu: 21 gözaltı

RTÜK'e FETÖ operasyonu: 21 gözaltı