04 Aralık 2016 Pazar

  • 3,509 TL
  • 3,747 TL
  • 133,07 TL
  • 73.391
BURSA

Türkiye 3 olayla sarsıldı...

Türkiye 3 olayla sarsıldı...
  • 229

Dün Türkiye üstü üste gelen kötü haberlerle sarsıldı. Önce Adana Valiliği önünde meydana gelen patlamada 2 kişinin öldüğü haberi geldi. Hemen onun ardından Fırat Kalkanı Harekâtı’nda 3 askerin şehit olduğu haberini aldık.

25 Kasım 2016 Cuma 16:41 SİYASET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bizim için yok hükmünde’ dediği karar, dün belli oldu. Avrupa Parlamentosu Türkiye ile yürütülen üyelik müzakerelerinin geçici olarak dondurulmasına karar verdi.

Fırat Kalkanı Harekâtı’nın 93’üncü gününde acı haber geldi. Rus uçağının düşürüldüğü tarihin yıl dönümünde, Suriye rejim güçlerine ait olduğu düşünülen uçakların düzenlediği saldırıda 3 askerimiz şehit düştü. Öte yandan dün, terör örgütü DEAŞ tarafından atılan bir havan mermisi, Suriye’de bulunan Türk Ordusu’na ait zırhlı personel taşıyıcısının yanına düştü. 7 asker yaralandı.

Ankara’da bu durum soru işaretleri yarattı. Nasıl karşılık verilecek? Verilirse bu durumun Türkiye’ye yansıması nasıl olur?

Türkiye’de yaşanan bu durum gündeme bomba gibi düşerken Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamayla adeta ateş püskürdü:

Erdoğan, "'Türkiye kapıları açarsa ne yaparsınız' dediniz, bana bak, daha ileri giderseniz bu kapılar açılır bunu da bilesiniz. Öyle kuru sıkı tehditlerden ne ben anlarım, ne bu millet anlar!" dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü ise tüm bu gelişmelerin gölgesinde kaldı…

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Gemlik'ten ilginç fotoğraf... CHP ilçe başkanı paylaştı.

Gemlik'ten ilginç fotoğraf... CHP ilçe başkanı paylaştı.