18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Türkiye'den Almanya'ya nota!

Türkiye'den Almanya'ya nota!

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından çarpıcı açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Almanya’ya seslendi. Almanya'da camilere ve Türklere yapılan saldırıların faillerinin bir an önce yargılanması gerektiğini belirten Bozdağ, Alman hükümetinin bu konuda duyarsız davrandığını ifade etti. Bozdağ, Kuzey Irak'a planlanan terör operasyonuna ilişkin ise, “Davulla, zurnayla gitmeyeceğiz. Jetlerimizi, Mehmetçiklerimizi gördüklerinde geldiğimizi anlayacaklar" dedi.

12 Mart 2018 Pazartesi 21:18 SİYASET

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Kuzey Irak'a planlanan terör operasyonu ile ilgili, "Irak hükümeti ile yapılan görüşmeler olumlu geçmiştir. Irak hükümeti de terör örgütüne karşı Türkiye ile bir anlayış birliğine varmıştır. Bu anlayış birliği çerçevesinde, terörle mücadele Irak tarafında da kararlı bir şekilde devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Bozdağ, "Bir harekat olursa, ne zaman olacak? O harekat başladığında hep beraber göreceğiz. Benden kimse bir takvim vermemi beklemesin. Davulla, zurnayla oraya gitmeyeceğiz. Bizim jetlerimizi, Mehmetçiklerimizi gördüklerinde geldiğimizi anlayacaklar" şeklinde konuştu.

ALMANYA'DA CAMİLERE VE TÜRKLERE YAPILAN SALDIRILAR

Almanya'da camilere ve Türklere yapılan saldırılarla ilgili olarak da Bozdağ, "Biz buradan Alman hükümetine diyoruz ki, bu suçları işleyen suçlular kimse, bunları yakalamak, yargı önüne çıkarmak ve hak ettikleri cezayı almalarını sağlamak Alman devletinin, hükümetinin görevidir. Maalesef bugüne kadar Türklere dönük eylemleri gerçekleştirenlerin çok büyük kısmı tespit dahi edilemedi" dedi.

Bozdağ, "Bugün Dışişleri Bakanlığımız, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi'ni Dışişleri Bakanlığına çağırdı. Kendisine gerekli uyarılar yapıldı ve elden bir nota verildi. Türkiye burada olup bitenlerin yakından takipçisi olmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da flaş Çiftlik Bank gelişmesi! Tesisleri bastılar

Bursa'da flaş Çiftlik Bank gelişmesi! Tesisleri bastılar