20 Mart 2018 Salı

  • 3,942 TL
  • 4,868 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

Yıldırım ve Kılıçdaroğlu hangi konuları görüştü?

Yıldırım ve Kılıçdaroğlu hangi konuları görüştü?

Dün Meclis’te bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme dair değerlendirme yaptıklarını ifade ederek detaylı bilgi vermedi.

18 Ekim 2017 Çarşamba 14:38 SİYASET

Başbakan Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Meclis’te bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’nun talebi üzerine gerçekleşen görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü.  Görüşme sonrası açıklama yapan iki lider iç ve dış politikalardan konuştuklarını belirtip birbirlerine teşekkür etti. Liderler daha detaylı bir bilgi vermedi.

Hürriyetin haberine göre, görüşmede KHK'lar,  açlık grevinde bulunan tutuklu akademisyenlerin durumu, OHAL'in uzatılması, müftülere nikâh kıyma yetkisi, İdlib operasyonu, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi referandumu gibi konularda CHP, Yıldırım’a rahatsızlıklarını dile getirdi.

Habere göre Kılıçdaroğlu, KHK ile işlerinden atılan, bu nedenle açlık grevine başlayan daha sonrasında ise tutuklanan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça'yla ilgili bir dosyayı Yıldırım’a sundu.

Cezası bozulmasına rağmen hala tutukluluğu devam eden İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun durumunu da masaya yatıran Kılıçdaroğlu, müftülere nikâh kıyma yetkisi veren düzenlemenin laiklik ilkesine aykırı olduğunu belirtti. Yıldırım ise müftülerin de devlet memuru olduğunu belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

HDP Bursa İl Başkanı Yüksel Akgün hakkında tutuklama kararı

HDP Bursa İl Başkanı Yüksel Akgün hakkında tutuklama kararı