20 Mart 2018 Salı

  • 3,945 TL
  • 4,869 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

Le Guen: Özgüvenimizi geri kazanmalıyız

 Le Guen: Özgüvenimizi geri kazanmalıyız

Galatasaray maçının kendileri için büyük önem taşıdığını belirten Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, kaybedilen maçlardan dolayı yitirdikleri özgüveni tekrar kazanmaları gerektiğini ifade etti.

21 Şubat 2018 Çarşamba 13:43 SPOR

Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında deplasmanda Galatasaray'la karşılaşacak olan Bursaspor'da hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen kamera karşısına geçti. Özlüce Tesisleri'nde yapılan antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Le Guen, "Geriye 12 maçımız kaldı. İlk karşılaşma Galatasaray’la… O nedenle bu maçı dönüm noktalarından biri olarak ifade edebiliriz” dedi.  Puan tablosu açısından umudunu kaybetmediğini belirten Le Guen, "Galatasaray maçı kolay geçmeyecektir ama sezon biterken tabloda alacağımız yer açısından ben umutluyum. Puan tablosunun ilk bölümünde kendimizi konumlandırabileceğimize olan inancım, umudum devam ediyor" şeklinde konuştu.

‘ÖZGÜVENİMİZİ GERİ KAZANMALIYIZ’

Deneyimli teknik adam,  son 8 maçtır takımın galip gelemediğinin hatırlatılması üzerine "Bu yolda tabii ki bazı zorluklar yaşadık. Döneme iyi başladık fakat devamlılık konusunda sıkıntılar yaşadık, daha sonrasında bazı oyuncularımızın eksikliği kadromuzda belirdi. Kaybettiğimiz maçlar dolayısıyla da özgüvenimizi kaybettik. Bence en hızlı şekilde geri kazanmamız gereken özelliğimiz, özgüvenimiz olacak. Pazar günkü oyun tabii ki sonuç olarak beni hayal kırıklığına uğrattı ama oyun olarak hayal kırıklığına uğramadığımı daha önce de söylemiştim. Belki bitirme alanında, son bölümde bazı eksikliklerimiz vardı, golü bulamadık ama savaşma ruhu sahadaydı. Oyuncularımızın, oyun içindeki katılımı çok yüksekti, bence bu çok önemli bir temel oluşturuyor bizim açımızdan. Tamam daha etkili olmalıyız, tamam ön tarafta daha fazla üretmeliyiz, üretken olmalıyız bunları anlıyorum ama bunlar da şu an sahip olduğumuz temelin üzerine koyulabilecek şeylerdir, o yüzden umutluyum" cevabını verdi.

‘SAVAŞMAYA DEVAM EDECEĞİM’

Bir gazetecinin “Kendi ruh halinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Le Guen, "Ben savaşmaya devam edeceğim. Tabii ki herkesin işine saygı duyuyorum. Sizlerin de işinize ve düşüncenize saygı duyuyorum. Beni ilgilendiren taraf sahanın içidir. Herkes kendi işini yapmalı, dolayısıyla bende kendi işimi yapmalıyım. Ben elimden geleni, oyuncularımla birlikte sahanın içerisinde savaşan bir takım ortaya koyma görevini elimden gelen maksimum çabayla yapmaya çalışıyorum. Umutluyum…" dedi.

BENİM İSTİFA ETMEMİ İSTİYOR OLSALARDI...

Bir gazetecinin son haftalardaki kötü performansın takım içi iletişimi etkileyip etkilemediğini sorması üzerine Le Guen, "Futbolda bu hep vardır, eğer kazanamıyorsanız belli problemler, karmaşıklıklar yaşanır takım içi iletişimde. Belki uzun süredir kazanamayan takım olduğumuz için iletişimi eskisi gibi yakalama konusunda belli zorluklar yaşıyor olabiliriz ama tabii ki bu sonuçlarla alakalı. Aramızda büyük bir problem olduğunu düşünmüyorum. Oyuncularımla aramda yanlış anlaşılmalara yer yok. Bugün bulunduğumuz durumda onlar benim istifa etmemi istiyor olsalardı ya da bana böyle hissettiriyor olsalardı belki durumlar değişik olabilirdi ama onlarla da konuşabilirsiniz. Belki de yanılıyorum şu anda ama ben iletişimimizin iyi gittiğine inanıyorum" dedi. Her gün kendi kritiğini yaptığını belirten Fransız teknik adam, "Ben buranın sorumlusuyum. Her gün kendi değerlendirmemi yapıyorum, umarım sizler de yapıyorsunuzdur" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ailenizde şehit var mı? Liste tekrar kullanımda!

Ailenizde şehit var mı? Liste tekrar kullanımda!