17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 26°

Başkan Ali Ay: Bursaspor'da tek eksik maddi destek

Başkan Ali Ay: Bursaspor'da tek eksik maddi destek

Transferlerde bütçenin biraz aşıldığını belirten Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, şehirden gereken desteği bulamadıklarını belirtti.

01 Eylül 2017 Cuma 13:14 SPOR

Ay, Süper Lig'in ilk 3 haftasında Medipol Başakşehir ve Beşiktaş'a deplasmanda mağlup olduklarını, Aytemiz Alanyaspor'u ise sahalarında yendiklerini hatırlatarak, buna karşın spor kamuoyunda "Bu takım mücadele  ediyor, iş yapar'' görüşünün hakim olduğunu, kendisinin de bu görüşe katıldığını söyledi.

Ali Ay, milli maç nedeniyle lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini vurgulayarak, "Milli maç arası, çocukların daha fazla uyum sağlayabilmesi için çok iyi oldu. Akhisar Belediyespor maçına tam hazır şekilde çıkacağımızı ümit ediyorum." diye konuştu.

 "MAALESEF BÜTÇEYİ BİRAZ AŞTIK"

İyi bir takım oluşturmak adına nokta transferler yaptıklarını, bu yönde eksik gördükleri mevkiler için de transfer çalışmalarına devam ettiklerini belirten Ay, şöyle devam etti:

"Kanatları bitirdik. Bir tane daha kanat oyuncusu almaya niyetimiz vardı ama futbolcularla ilgili bazı problemler çıktı. Şu an sadece 'Acaba bir santrafor nasıl olur' diye düşünüyoruz. Burada mali tabloyu da göz önünde bulundurmak lazım. Hocamızla bir görüşme daha yapacağız. Ona göre hareket edeceğiz. Tabii gönül çok şey istiyor. Ben de çok şey istiyorum ama maalesef bütçeyi de biraz aştık."

Takımdan gidecek oyuncularla ilgili de çalışmalar yaptıklarını anlatan Ay, "Avrupa'da transfer dönemi bitti. Bazı ülkelerde transfer açık. Göndermeyi düşündüğümüz oyuncuların maliyeti bize yıllık 4 milyon avro gibi. Bunları verebilirsek o zaman bütçede yer açılacak. Biz de ona göre hareket edeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

 ''BORCUMUZ ÇOK, GELİRİMİZ ÇOK AZ"

Ay, kulübün mali açıdan durumunun çok iyi olmadığını, bu nedenle sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

"Maalesef gerçekleri duymak istemiyoruz.'' diyen Ay, "Bursaspor'un bir gerçeği var. Borcumuz çok, gelirimiz çok az. Gelir artırıcı unsurları kullanmaya çalışıyoruz. Ama maalesef o işte çok fazla başarılı olamıyoruz. Stadımızın isim hakkı var. Belki onu halledebilsek çoğu şeyi halletmiş olacağız." şeklinde konuştu.

Onunla ilgili de çalışmalar yaptıklarını belirten Ay, şunları kaydetti:

"Destek çok fazla göremedik. 'Bu sene en az 40 bin kişiye oynarız' diye düşünüyordum. Taraftar liderleriyle görüştüğümde bilet fiyatlarını ucuzlatmamı rica ettiler. Bunu yapmamıza rağmen maalesef yeterli sayıda talep olmadı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) liderliğinde bir kampanya başlattık. Onlar bir nebze kombine sayısını artırdı. Benim istediğim kadar değil. Locaların maalesef yarısından fazlası daha hala duruyor, satılmış değil. Kapı isim hakları ile ilgili hiçbir talep yok. Yani bunları gelir olarak alacaksınız ki siz de önünüzü görebilesiniz. Şu an maalesef istediğimiz noktada değiliz."

Ali Ay, şehirden bekledikleri maddi desteği göremedikleri için tüm yükümlülüğü zorunlu olarak kendisinin sağlamaya çalıştığını aktararak, "Bursa Türkiye'nin ikinci büyük sanayi şehri. İhracatta ikinci büyüğüz. Ben bundan kesinlikle eminim eğer istenirse emin olun bir saat içinde Bursaspor'un bütün borcu biter. Sadece sanayicilerimiz, işverenlerimiz, ticaret erbabı arkadaşlarımız bir, beraber olacak. Bunun bir an evvel halletme yoluna gidilmesi lazım. İnsan üzülüyor tabii ki inşallah olacak, o günler de gelecek. Allah o günleri de gösterecek.'' değerlendirmesinde bulundu.

"SADECE ŞEHİRDEN MADDİ DESTEK BEKLİYORUM"

Kendisinin de maaşların zamanında ödenmesi, iyi transferler yapılmasını istediğini ifade eden Ay, şunları söyledi:

"Bana diyecekler ki; 'İyi transferler yapacağınıza dair söz vermiştiniz.' Evet söz verdim ama bir de işin gerçek tarafı var. Destek konusunda 2-3 aydan beri uğraş verildi. Çok da fazla bir şey toplanmadı. Ben ileriyi görerek bunların sözünü verdim. Bursaspor Kulübü içinde uyumlu bir çalışma var. Sadece şehirden maddi destek bekliyorum. Yoksa şu an her şey çok güzel gidiyor."

Ali Ay, bu sezon transferlerin, teknik direktör Paul Le Guen, scout ekibi ve yönetim kurulunun mutabakatıyla yapıldığını, Fransız çalıştırıcının alınan oyunculardan çok memnun olduğunu sözlerine ekledi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa’daki hayvan pazarı havadan görüntülendi

Bursa’daki hayvan pazarı havadan görüntülendi