24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
BURSA

Bursa'nın gururu oldu! Hedef olimpiyatlar

Bursa'nın gururu oldu! Hedef olimpiyatlar

Osmangazi Belediyespor Badminton Takımı Sporcusu Ahmet Can Oruç Bulgaristan’da düzenlenen uluslararası yarışmadan Türkiye’ye bronz madalya kazandırdı.

11 Ekim 2017 Çarşamba 15:51 SPOR

Olimpiyat elemesine puan veren organizasyonlardan biri olan ve 5-8 Ekim tarihleri arasında Sofya’da düzenlenen Babolat Bulgaristan Uluslararası Badminton Şampiyonası’na Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Meksika, Yunanistan, İngiltere, Polonya, Tayland, Hindistan gibi 35 ülkeden toplam 161 sporcu katıldı. Şampiyonada Türkiye'yi Emre Lale, Muhammed Ali Kurt, Enis Seselan, Sinan Zorlu, Ahmet Can Oruç, Murat Şen ve Mert Tunç'tan oluşan milli takım temsil etti.

4 gün süren şampiyonada milli takım forması altında oldukça başarılı maçlar çıkartan Osmangazi Belediyespor Badminton Takımı Sporcusu Ahmet Can Oruç, Bulgaristan, Yunanistan, Letonya, Hırvatistan ve Slovenya’lı rakipleri arasından tek erkekler kategorisinde üçüncü olarak ülkemize bronz madalya kazandırdı.

OLİMPİYAT HEDEFİMİZ VAR

Osmangazi Belediyespor Badminton Takımı Başantrenörü Çağatay Taşdemir, “Ahmet Can gelecek için umut vaden bir sporcumuz. Olimpiyat hedefimize yönelik çalışmalar yapmaktayız. Burada sağladığı başarı da bizler için çok önemliydi. Sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum’’ dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da, ülkemize bronz madalya kazandıran Ahmet Can Oruç ve antrenörünü tebrik etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bu akşam ekranlarda hangi diziler oynayacak?

Bu akşam ekranlarda hangi diziler oynayacak?