06 Aralık 2016 Salı

  • 3,515 TL
  • 3,785 TL
  • 132,65 TL
  • 74.485
BURSA

4 askeri şehit eden terörist...

 4 askeri şehit eden terörist...
  • 162

Hakkari'de yerleştirdiği el yapımı patlayıcının inflak ettirilmesiyle 4 askeri şehit eden ve 1 yüzbaşının yaralanmasına neden olan PKK'lı terörist İstanbul'da yakalanarak getirildiği Hakkari'de tutuklandı.

23 Ekim 2016 Pazar 23:06 TÜRKİYE

Hakkari'de yakalanan PKK'lı teröristlerin ifadeleri doğrultusunda çalışma yürüten güvenlik güçleri 24 Haziran 2016'da Hakkari-Çukurca karayolu Ceylanlı Köyü Ganizark Tepe bölgesinde döşediği el yapımı patlayıcıyı inflak ettirmesi sonucu Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Gevrek, Jandarma Uzman Çavuşlar Ali Danıyar, Harun Koçak ve Jandarma Uzman Onbaşı Kerim Örtücü'nün şehit olduğu, Jandarma Yüzbaşı Erkan Bozyel'in yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı terörist Emin Nevroz Korkmaz, İstanbul'da yakalandı. Hakkari'ye getirilerek sorgulanan PKK'lı terörist Korkmaz, olaya karıştığını itiraf etti. 

Bugün mahkemeye çıkarılan PKK'lı terörist Korkmaz, 'terör örgütü üyesi olmak, terör örgütü içerisinde silahlı eylem ve faaliyetlerde bulunmak, silahlı olarak kasten adam öldürmek ve silahlı olarak kasten adam öldürmeye tam teşebbüs' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da şoke eden olay! Eski eşiyle konuşmaya giden adam...

Bursa'da şoke eden olay! Eski eşiyle konuşmaya giden adam...