18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Üniversite sınavındaki ‘15 dakika’ kuralına ilişkin önemli açıklama

 Üniversite sınavındaki ‘15 dakika’ kuralına ilişkin önemli açıklama

Bugün basının karşısına geçerek üniversiteye giriş sistemindeki yeni düzenleme hakkında bilgi veren YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçtiğimiz senelerde çok tartışılan “15 dakika" kuralıyla ilgili de sevindirici açıklamalarda bulundu.

12 Ekim 2017 Perşembe 16:31 TÜRKİYE

YÖK Başkanı Yekta Saraç, haftalardır beklenen açıklamayı bugün yaptı. 2018-2019'da sınavın yeni adının Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı olacağını belirten Saraç, sınavların haziran ayında bir hafta sonunda 2 oturumda yapılacağını, soru sayısının da 80 olacağını söyledi.

Adayları zor durumda bırakan ve çok tartışılan  “15 dakika” kuralının bu sene de uygulanıp uygulanmayacağı sorusu üzerine Saraç,  “Sınavın sahibi olan YÖK olarak ÖSYM Başkanımızla bu hususu masaya yatırdık. Zannedersem geçen sene yaşanılan o sıkıntılı durumların örnekleri bu sene yaşanmayacak veya daha asgari bir düzeyde yaşanacak. Bir takım güvenlik endişeleri var. Bunları dikkate almak durumundayız. Ama bu güvenlik endişesiyle sınav konforu arasında da bir denge tutturmamız lazım. Güvenlik ve sınav konforu arasında bir denge oluşturulacağı hususunu ben ÖSYM Başkanımızdan duydum. Bundan da mutluluk duydum” şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Erdoğan Valilere seslendi!

Erdoğan Valilere seslendi!