10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,36 TL
  • 75.727
BURSA 11°
SON DAKİKA

15 basın kuruluşu kapatıldı

15 basın kuruluşu kapatıldı
  • 71

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 675 sayılı KHK kapsamında 15 basın yayın kuruluşu kapatıldı.

30 Ekim 2016 Pazar 04:37 TÜRKİYE

OHAL kapsamında Resmi Gazete'de yayımlaranak yürürlüğe giren 675 sayılı KHK hükmünce, 15 basın yayın kuruluşu kapatıldı.

İŞTE KAPATILAN KURULUŞLAR

Buna göre, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin  milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya  gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan Dicle haber Ajansı, Jin  Haber Ajansı ve Özgür Gündem, Azadiya Welat, Yüksekova Haber, Batman Çağdaş,  Cizre Postası, İdil Haber, Güney Expres, Prestij Haber, Urfanatik, Kızıltepe'nin  Sesi gazeteleri ile Tiroj, Evrensel Kültür, Özgürlük Dünyası dergileri kapatıldı.

O RADYOLAR KAPATILANLAR LSİTESİNDEN ÇIKARILDI

Kurtuluş, Lider, İscehisar, Bingöl Olay, EGE'de Son Söz, Hakikat  gazeteleri ile SRT televizyonu ve Umut FM, Yağmur FM radyoları ise daha önceki  KHK'lerde kapatılanlar listesinden çıkarıldı.

Kapatılan kuruluşlar ile bu kuruluşlara ait taşınırlar ve her türlü  mal varlığı, alacaklar ve haklar, belge ve evrak Hazine'ye bedelsiz olarak  devredilmiş sayılacak. Bunlara ait taşınmazlar tapuda resen Hazine adına her  türlü kısıtlama ve taşınmaz yükünden ari olarak tescil edilecek. Bunların her  türlü borçlarından dolayı hiçbir şekilde Hazine'den bir hak ve talepte  bulunulamayacak. Devre ilişkin işlemler, ilgili tüm kurumlardan gerekli yardımı  almak suretiyle Maliye Bakanlığınca yerine getirilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Kazan'ın ismi 'Kahramankazan' oldu

Kazan'ın ismi 'Kahramankazan' oldu