06 Aralık 2016 Salı

  • 3,507 TL
  • 3,774 TL
  • 132,76 TL
  • 74.450
BURSA

Adana’daki faciadan korkunç ayrıntılar…

Adana’daki faciadan korkunç ayrıntılar…
  • 274

Adana Aladağ’daki özel öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili açıklamalar kan dondurdu! Çocukların çıkmaya çalıştığı yangın merdivenin kilitli olduğu, açamadıkları için çocukların çıkamadığı, bazı öğrencilerin cenazelerinin birbirlerine sarıldı halde bulunduğu öğrenildi.

30 Kasım 2016 Çarşamba 12:33 TÜRKİYE

Yangın sonrası açıklama yapan Adana Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,  çocukların cesetlerinin yangın merdiveninde bulunduğunu, kapının kilitli olduğu için açamadıklarını söyledi. Ahşap tavanında kaçmaya çalışan çocukların üzerine düştüğünü söyleyen Başkan Sözlü’nün açıklamaları yürekleri dağladı.

Adana İtfaiye Daire Başkanı Fatih Durukan ise yangının elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiklerini, binanın içinin ahşap kaplama yerlerin ise halılarla kaplı olması nedeniyle yangının hızla büyüdüğünü söyledi.

Korkunç yangında hayatını kaybeden ve yaralanan çocukları aileleri ise acı içinde… 22 öğrencinin dumandan zehirlendiği ve pencereden atladıkları öğrenildi. Yaralılar tedavi altına alınırken, gözler olayla ilgili ihmali olanların üzerinde…

Yurt Müdürünün de aralarında olduğu 6 kişi gözaltına alındı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu,  "O 4. kat, kaçak bir kat mıydı? Ahşap bir kat olabilir mi bir yurtta? Döşenecek halının, yangına dayanıklılığına kadar mevzuat aslında birtakım tedbirler öngörmüşken, bir ahşap kat yapmak söz konusu olabilir mi? Yangın merdiveni var mıydı, kilitli miydi? Çocukların kaçtıkları en üst katta yangın merdiveni yok zaten. Yani yangın merdiveni oraya ulaşmıyor, yanmamış merdiven görüyorsunuz. 4. katta yok merdiven, dolayısıyla yangın merdiveni açık olsa ne olur?" diyerek ihmallere dikkat çekti…

YANGINDA HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ:

Sare Betül Genç, Fatma Canatan, Semanur Aydoğdu, Gamze Bagir, Bahtınur Baş, Nurgül Pertlek, Tuğba Aydoğdu, Sümeyye Yetim, Cennet Karataş, Sevim Köylü, İlknur Maden, Zeliha Avcı.

Sare Betül Genç'in Yurt Müdürü Cumali Genç’in kızı olduğu öğrenildi.

(Haber Merkezi)

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bir dizel skandalı daha mı ?

Bir dizel skandalı daha mı ?