10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,87 TL
  • 75.727
BURSA 11°

Anadolu Üniversitesi'nde olaylar çıktı

Anadolu Üniversitesi'nde olaylar çıktı
  • 132

Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) Cumhuriyet gazetesinin yönetici ve yazarlarına yönelik soruşturmayı protesto eden öğrenciler ile özel güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.

01 Kasım 2016 Salı 17:23 TÜRKİYE

AÜ Yunus Emre Yerleşkesi İletişim Bilimleri Fakültesi kantininde toplanan öğrenciler, Cumhuriyet gazetesinin yönetici ve yazarlarına yönelik soruşturmayı protesto etti. Bu sırada Cumhuriyet gazetesini kantinde bulunan panoya asan öğrenciler ile özel güvenlik görevlileri arasında tartışma yaşandı.

Bir özel güvenlik görevlisinin astıkları Cumhuriyet gazetesini yırtarak alması sonucu öğrenciler ile özel güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. Masa ve sandalyelerin devrildiği arbede sırasında bazı öğrenciler ve özel güvenlik görevlileri yere düştü. Bir süre ellerindeki Cumhuriyet gazeteleriyle birlikte 'özgür basın susturulamaz' şeklinde slogan attı.

Olaydan haberdar olup kantine gelen AÜ İletişim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Aydın Ertekin'in araya girmesiyle arbede sona erdi. Özel güvenlik görevlilerinin kantinden çıkmasının ardından bir süre Prof. Dr. Ertekin ile konuşan öğrenciler, dağıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Avukatlardan '5 gün' itirazı!

Avukatlardan '5 gün' itirazı!