21 Şubat 2018 Çarşamba

  • 3,792 TL
  • 4,676 TL
  • 163,08 TL
  • 113.433
BURSA 13°

Bu tavuğun yumurtası 40, kendisi iki bin lira!

Bu tavuğun yumurtası 40, kendisi iki bin lira!

Çanakkale’de hobi olarak süs tavuğu yetiştiriciliğine başlayan İsmail Arslan, GSG wyandotte cins tavuklarının tanesini 2 bin liraya, yumurtalarını ise 40 liraya satıyor. Büyük ilgi gören Arslan, üretimi artırarak işleri büyütmeyi hedefliyor.

02 Şubat 2018 Cuma 14:28 TÜRKİYE

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yıllardır cins tavuk üreticiliği yapan İsmail Arslan, kargo aracılığıyla ülke çapına tavuk, civciv ve yumurta satıyor. Kanatlı hayvan üretimine ilk olarak güvercin yetiştiriciliği ile başlayan Arslan daha sonra hobi olarak cins tavuklar yetiştirmeye başladı. Bugün birçok cinste tavukları olan Arslan'ın GSG wyandotte cins tavuklarının tanesi bin 500 ila 2 bin lira arasında satıyor. Yumurtaların tanesini 40 liradan, civcivlerin bir tanesini de 75 liradan ülkenin birçok vilayetine gönderiyor.  Değerli diğer bir cins olan Osmanlı tavuklarının tanesini ise 500 ile 750 lira arası fiyatlarla satan Arslan, bu tavukların yumurtalarını 30 liradan meraklılarına gönderiyor.

MERAKLISI ÇOK FAZLA

Çocukluk yıllarında başlayan kanatlı hayvan merakının her geçen gün artığını ifade eden Arslan, “Güvercin yetiştiriciliği ile başladığım kanatlı hayvan üretimini daha sonra cins tavuğa dönüştürdüm. Şu an çeşitli cinste süs tavuklarım var. Buradan elde ettiğim geliri hayvanların bakımına harcıyorum. Ülke genelinde cins tavuk meraklısı çok fazla. Bu kişilerle sosyal medya aracılığıyla, şahsen veya telefon aracılığıyla devamlı irtibat halindeyiz” dedi.

İSTEYENE YUMURTA, İSTEYENE TAVUK

“Benim ürettiğim tavuklar büyük ilgi görüyor” diyen Arslan, “İsteyene yumurta, isteyene civciv veya tavuk gönderiyoruz. Gerekli şartları yerine getirdikten sonra kargo firmaları ürünleri yeni sahiplerine ulaştırıyor. Bu sektörün giderek büyüdüğüne şahit olmak bizleri mutlu ediyor. Ben de üretimimi artırarak işleri büyütmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

'Seçimleri kazanamazsam biçerdöver operatörü olacağım'

'Seçimleri kazanamazsam biçerdöver operatörü olacağım'