03 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,509 TL
  • 3,747 TL
  • 132,76 TL
  • 73.391
BURSA

Bulaşıkçılıktan dünya şampiyonluğuna

Bulaşıkçılıktan dünya şampiyonluğuna
  • 77

Bitlis'in Tatvan ilçesinde babasının iş yerinde bulaşıkçı olarak çalışan, aynı zamanda okuluna ve spora devam eden Abdulselam Kurt, İrlanda'da düzenlenen Kick Boks Dünya Şampiyonası'nda birinci oldu.

08 Kasım 2016 Salı 05:02 TÜRKİYE

Bitlis'in Tatvan ilçesinde babasının iş yerinde bulaşıkçı olarak çalışan, aynı zamanda okuluna ve spora devam edenAbdulselam Kurt, İrlanda'da düzenlenen Kick Boks Dünya Şampiyonası'nda gençler kategorisinde şampiyonluğu elde etti. 

Abdulselam Kurt, 26 Ağustos- 3 Eylül tarihlerinde İrlanda’da düzenlenen Kick Boks Dünya Şampiyonası'nda gençler kategorisinde birincilik kürsüsüne çıktı.

Özel bir okulun 10. sınıfında burslu okuyan 16 yaşındaki Abdulselam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, spor yapmayı çok sevdiğini, bu sayede başarıyı yakaladığını söyledi.

Sabah erken uyandığını ve spor yaptıktan sonra okula gittiğini belirten Abdulselam, şöyle konuştu:

"Okuldaki arkadaşlarımla aram çok iyi. Okulumu seviyorum. Derslerim de çok iyi. Okuldan çıktıktan sonra da dışarıda biraz spor yapıyorum. Ardından spor salonuna gidiyorum. Spor salonunda hocam ve arkadaşlarımla antrenmana katılıyorum. Daha sonra babamın restoranına geçiyorum ve orada da babama yardım ediyorum. Sonra eve gidip dinleniyorum. Derslerimi sevdiğim gibi sporumu ve işimi de severek yapıyorum." dedi.

Oğluyla gurur duyuyor

Abdulselam Kurt’un babası Ahmet Kurt ise "Rabbime şükürler olsun. Oğlum hem memleketimize, hem ülkemize, hem Bitlis ve Tatvan’a bu mutluluğu yaşattı. Rabbim devamını getirsin." diye görüş belirtti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Şahin Kardaş, Tatvan’da 250 muay thai ilekick boks sporcusu olduğunu ifade etti.

Abdulselam Kurt’un yaklaşık 5 yıldır antrenörü Ömer Uğur ile çalışmalarına devam ettiğini belirten Kardaş, "Türkiye ve dünya şampiyonu olan, Avrupa’da da derece yapan Abdulselam kardeşimizle gurur duyuyoruz. Ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi temsil ederek başarı elde etmesi bizi onurlandırmıştır. Başarılarının devamını diliyorum." ifadesini kullandı.

Antrenör Uğur: İlk kez katıldı, dünya şampiyonu oldu

Antrenör Ömer Uğur da 7 yılda Tatvan'dan 15’ten fazla Türkiye şampiyonu çıkardıklarına işaret etti.

Geçen yıl muay thai ve kick boks branşlarında 6 Türkiye şampiyonu çıkardıklarını anlatan Uğur, şöyle konuştu:

"Bu yıl da sporcularımız büyük başarılar gösterdi. Abdulselam ilk kez katıldığı şampiyonada dünya birincisi oldu. Abdulselam, 4 yıldır başarılar elde ederek bu seviyeye geldi."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

İsviçre’deki kritik zirve başladı

İsviçre’deki kritik zirve başladı