10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,87 TL
  • 75.727
BURSA 11°

Cumhuriyet gazetesi soruşturmasında flaş gelişme!

Cumhuriyet gazetesi soruşturmasında flaş gelişme!
  • 253

Cumhuriyet gazetesi soruşturması kapsamında, gazetenin icra kurulu başkanı Akın Atalay hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

01 Kasım 2016 Salı 18:52 TÜRKİYE

Terör örgütleri FETÖ ve PKK lehine suç işledikleri iddiasıyla operasyon başlatılan Cumhuriyet Gazetesi'nin İcra kurulu başkanı Akın Atalay tüm çağrılara rağmen polise teslim olmayınca hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen ve adresinde arama yapılan Akın Atalay tüm çağrılara rağmen güvenlik güçlerine teslim olmayınca soruşturma savcısı harekete geçti. Operasyondan bir gün önce yurt dışına çıktığı belirlenen Akın Atalay hakkında Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nden soruşturma savcısınca yakalama talep edildi.

Talebi değerlendiren İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği Atalay hakkında yakalama kararı çıkardı. Kararda Akın Atalay'ın adresinde bulunamadığı, yurt dışında bulunduğunun öğrenildiği, kaçma şüphesinin var kabul edildiği belirtildi. Kararda ayrıca şüpheli Akın Atalay'ın gazeteyi yöneten Cumhuriyet Vakfı'nın yöneticisi olduğu, Cumhuriyet'in FETÖ ve PKK terör örgütlerinin lehine ve eylemlerini meşrulaştırıcı yayınlar yaptığı, Atalay'ın da bu yayınlardan sorumlu olduğu ifade edildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

IŞİD Dicle'yi kan gölüne çevirdi!

IŞİD Dicle'yi kan gölüne çevirdi!