20 Mart 2018 Salı

  • 3,942 TL
  • 4,868 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

Deniz Baykal hastaneye kaldırıldı

Deniz Baykal hastaneye kaldırıldı

Fransa'dan dönüşünde ateşi yükselen Deniz Baykal hastaneye kaldırıldı. Beyne giden damarda pıhtı tespit edilen Baykal yoğun bakımda tedavi görüyor.

16 Ekim 2017 Pazartesi 09:02 TÜRKİYE

Gece yarısı yüksek ateş şikayetiyle  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi'ne kaldırılan Deniz Baykal’a üst solunum yolu enfeksiyonu teşhisi konulduğu ve yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

CHP eski milletvekili Yılmaz Ateş Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili, "Damarının birinde pıhtı tespit edildi. Tedavisine başlandı" dedi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, "Sabaha karşı beyne giden bir damarda pıhtı tıkanması görüldü. Ekiplerimizle derhal pıhtıyı açtık. Hastaneye geldiğinde bilinci açıktı. Kan akışı normal. İlaç veriliyor. Şu anda hayati tehlikesi yok. Yoğun bakımda tedavisi sürecek. Bütün imkanlar hazır ve yakından takip ediliyor. 3-4 saatlik bir periyoda ihtiyaç var, o zaman daha net bulgular söylenebilir. Şu anda yapılabilecek bütün müdahaleler yapıldı" dedi.

"SOL KOL VE BACAĞINDA GÜÇSÜZLÜK VAR"

Ankara Üniversitesi Hastanelerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahattin Güzel ise “Beyin damarlarından ana damarın tıkandığı görüldü, bu nedenle kapalı olarak girişimsel işlem yapıldı, tıkanmış olan damar açıldı ve stent koyuldu. Şu anda tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Sayın Baykal’ın bilinci açık, sadece bir miktar güç kaybıyla hastanemize geldi. Durumunun daha iyiye gideceğini umuyoruz” dedi.

Güzel, “Yapılan müdahalenin çabuk yapılmış olmasının faydası var. Gecikilseydi beyin fonksiyonlarındaki güçsüzlüğün geri dönme şansı az olacaktı. Yoğun bakımda tedavi sürüyor, bundan sonraki süreç yoğun bakımdaki tedavinin gidişine göre olacak. Sol kolunda ve sol bacağında kısmi hafif derecede güçsüzlük var. Beyindeki damar tıkanıklığının sebep olduğu şey bu. Şu anda cerrahi operasyonluk bir durum yok. Yapılan damar açma işlemi kapalı girişimsel olarak yapıldı. Bu tür durumlarda hayati tehlike her zaman bir miktar vardır. Ama şu andaki durumu bilinci açık, konuşabilecek durumda. Ciddi bir problem görülmüyor ama takibi sürüyor” diye konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da hava sıcaklıkları yükseliyor

Bursa'da hava sıcaklıkları yükseliyor