17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 25°

E-Devlet'ten yeni bomba! ‘Vasiyetname’ uygulaması geliyor

E-Devlet'ten yeni bomba! ‘Vasiyetname’ uygulaması geliyor

e-Devlet’ten ‘soy ağacı’ ve ‘miras sorgulama’ hizmetlerinin ardından şimdi de ‘Vasiyetname’ uygulaması geliyor. Peki vasiyetname sorgulama nasıl yapılır?

12 Mart 2018 Pazartesi 17:24 TÜRKİYE

Geçtiğimiz günlerde ‘soy ağacı’ ve ‘miras sorgulama’ hizmetini başlatan ve milyonları uykusuz bırakan e-Devlet uygulaması bu kez de "Vasiyetname" hizmeti verecek. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, mirasçılık belgesinin "e-Devlet"ten alınmasına yönelik uygulamanın ardından vasiyetnamelerin de elektronik ortamdan verilmesi için çalışma başlattı. Yeni uygulama 1 Ocak 2017 tarihi ve sonrasını kapsayacak. Peki vasiyetname sorgulama nasıl yapılır?

VASİYETNAME NASIL SORGULANIR?

Vasiyetname sorgulama yakın zamanda e-Devlet'e entegre edilecek. Entegre edildiği zaman detaylar ortaya çıkacak. Büyük ihtimalle https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden kullanıcı girişi yaptıktan sonra kurumlardan "Adalet Bakanlığı" butonuna tıkladığınızda "Vasiyetname sorgulama" hizmetini bu bölümünde görebileceksiniz.

HANGİ TARİHLERİ KAPSAYACAK?

Başkanlık, çalışmalarını tamamladığı uygulamanın hayata geçirilmesi için "e-Devlet"e bildirimde bulundu.  Yeni uygulama 1 Ocak 2017 tarihi ve sonrasını kapsayacak.

 

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Yunanistan'dan tansiyonu artıracak hamle!

Yunanistan'dan tansiyonu artıracak hamle!