10 Aralık 2016 Cumartesi

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,87 TL
  • 75.727
BURSA 11°

Eskişehir'de 'Firari Yüzbaşı' alarmı!

Eskişehir'de 'Firari Yüzbaşı' alarmı!
  • 228

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenleyen FETÖ’cü askerlerin arasında yer alan firari Yüzbaşı Burkay Karatepe’nin Eskişehir’de görüldüğü iddia edildi.

08 Kasım 2016 Salı 15:51 TÜRKİYE

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast düzenlemek için Muğla'nın Marmaris ilçesinde konakladığı otele saldırı gerçekleştirdikten sonra kaçan darbeci askerlerden firari Yüzbaşı Burkay Karatepe'nin Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde görüldüğü iddiası, güvenlik güçlerini alarma geçirdi.

İhbar üzerine ilçe merkezi ve mahallelerdeki kahvehane, market ve diğer iş yerlerinin Burkay Karatepe'nin fotoğrafları asıldı. Jandarma ekiplerinin Karatepe'nin görüldüğü iddia edilen Göcenoluk Mahallesi yakınlarında bulunan Zahran Vadisi mağaralarında aramalar yaptığı bildirildi.

Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın yaptığı açıklamada, ilçesindeki vatandaşların bu konuda çok duyarlı olduğunu söyledi.

‘TÜRKMEN DAĞI BÖLGESİNDE…’

Firari Karatepe'nin Seyitgazi ilçesinde görüldüğü yönünde iddiaların olduğunu anlatan Kalın, şöyle konuştu: "Bir şoförün gördüğü ve servis aracına bindiği yönünde iddialar var. Bir çobanın gördüğü yönünde iddia var. En son Göcenoluk Mahallesi’nde bir soygun yapıldı. Orada da şüpheler oluştu. Bu hainin yakalanması için bölgedeki vatandaşlarımız da çalışıyor.  Vatandaşları bu kişiyi görmeleri halinde jandarma ve polise bildirmeleri noktasında uyarılarda bulunuyoruz. Kahvehanelere ve iş yerlerine bu kişinin fotoğrafları asıldı. İnşallah bu kişinin yakalanması için biz de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu hain kişinin ilçemize bağlı özellikle Türkmen Dağı bölgesinde görüldüğüyle ilgili güçlü iddialar var. İnşallah kısa zamanda bu haine ulaşılır."

'YAKLAŞIK 1 AYDIR BURADA BİR YOĞUNLAŞMA OLDU'

Karatepe'nin son görüldüğü iddia edilen Göcenoluk Mahallesi'nin Muhtarı Nasıf Şükrü Özyavuz ise jandarmanın konuyla ilgili bölgede çalışma yaptığı bildirdi.

Kırka Mahalle Muhtarı Musa Kaya da İdrisyayla ve Ahlatlı bölgelerinde aramalar yapıldığını ancak bir sonuç alınamadığını dile getirerek, "Polisler gelip mahalledeki iş yerlerine bu kişinin fotoğraflarını astı. Araştırıyoruz ama bulamıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Vatandaşlardan Veli Türkmen de firari Karatepe'nin her yerde arandığını belirterek, "Bu bölgede olduğu yönünde iddialar var. Ah bir görsek, onu bir yakalatsak çok mutlu olacağız. Şehitleri görünce ağlıyoruz, bu hainlerin bir an önce yakalanmasını istiyoruz." diye konuştu.

İl Jandarma yetkilileri ise yaklaşık 2 ay önce söz konusu zanlının Mahmudiye'de yaşayan yakınlarının yanına geldiği yönünde bir ihbarın olduğunu ancak bunun boş çıktığını belirterek, firari Karatepe'nin Afyonkarahisar-Eskişehir hattında saklandığı yönünde ikinci bir ihbarın geldiğini, bunun da takibini yaptıklarını ancak hiçbir bulguya rastlamadıklarını kaydetti.

İHBAR EDEN VATANDAŞLARA ÖDÜL

Öte yandan Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara verilecek ödül kapsamında, Burkay Karatepe'yi ihbar eden vatandaşların da ödüllendirileceği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sakatlar döndü... Artık 'Durmazlar'

Sakatlar döndü... Artık 'Durmazlar'