20 Ocak 2018 Cumartesi

  • 3,810 TL
  • 4,657 TL
  • 162,94 TL
  • 115.147
BURSA 12°

Halk otobüsünde şoförün tecavüzüne uğradı!

Halk otobüsünde şoförün tecavüzüne uğradı!
  • 1596

Türkiye’nin yüreğini yakan Özgecan vakasından sonra aynı olayın bir benzeri Ankara’da yaşandı. Bir kadın halk otobüsünde şoför tarafından tecavüze uğradı.

07 Ocak 2017 Cumartesi 13:12 TÜRKİYE

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, Mersin'de iki yıl önce minibüste tecavüz edilerek yakılan Özgecan Aslan cinayetinin bir benzeri Ankara’da yaşandı.

Olay, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde yaşandı. Özel bir okulda İngilizce öğretmeni olarak çalışan ve iki çocuk annesi S. adlı kadın, Atilla Eşer Caddesi’ndeki GİMSA AVM önünde ‘530’ hat numaralı özel toplu taşıma aracına bindi.

S., ineceği yere gelince şoföre inmek istediğini söyledi. şoför İbrahim T. ise kadını dönüşte bırakacağını söyledi. Şoför daha sonra otobüsü boş bir araziye götürdü.

Otobüsü durduran şoför, kadının boğazını sıkarak orta koridora itti. O sırada kadın bilincini kaybederek bayıldı.

S., savcılıktaki ifadesinde, kendine geldiğinde şoförün üzerinde olduğunu söyledi. Şoförün kendisine, “Uslu duracaksın, yoksa boğazını sıkar, seni öldürürüm’ dediğini ve boğazını sıkarak tecavüz etmeye devam ettiğini söyledi.

S., ifadesinde şunları söyledi: “Bana işini bitirdikten sonra ‘Evli misin, çocuğun var mı?, Seni bir daha ne zaman görürüm?’ Beni gündüz görsen tanır mısın?’ diye sorular sordu. Ben de olayı kimseye anlatmayacağımı, düştüğümü söyleyeceğimi söyledim. O da bana ‘Polise veya birine söylersen seni bulurum, tecavüz ederim, boğazını keserim’ dedi. Kapıyı açtı, indik. Yanımda yürüdü. İlk gördüğüm binaya girip polisi aradım.”

Şoför İbrahim T., “cinsel istismar ve gasp” iddiasıyla Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. T., ifadesinde, S’nin otobüse bindikten sonra kendisine “Sokak arasına gir, karanlık bir yer bul, aracı durdur ve sonra yanıma gel” dediğini iddia etti. T., “Kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girmek istedi. Sonra vazgeçti ve ‘Bırak yapma’ dedi. Bana daha önce ‘Seni seviyorum’ dediği için zorla tecavüz ettim” diye konuştu. İbrahim T., “şikâyet etmesin diye” S.’nin bir fotoğrafını çektiğini belirterek, “Bana polise gitmeyeceğini söyledi. Ben de tecavüz ettiğim yerde otobüsten indirdim” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'daki FETÖ operasyonunda 4 gözaltı!

Bursa'daki FETÖ operasyonunda 4 gözaltı!