17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,29 TL
  • 117.216
BURSA 25°

Jandarma Genel Komutanlığı'na atama

Jandarma Genel Komutanlığı'na atama

Kara Kuvvetleri Komutanlığına atanan Orgeneral Yaşar Güler’den boşalan Jandarma Genel Komutanlığı görevine Korgeneral Arif Çetin atandı.

20 Ağustos 2017 Pazar 11:16 TÜRKİYE

690 sayılı kanun hükmünde kararname ile tümüyle İçişleri Bakanlığına bağlanan Jandarma Genel Komutanlığına Korgeneral Arif Çetin atandı. Çetin, Jandarma Genel Komutanlığına atanan Korgeneral rütbesindeki ilk isim oldu.

KORGENERAL ARİF ÇETİN

Çetin, geçen yılki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı ile Korgeneral rütbesine terfi etmiş ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığına atanmıştı.

31 Temmuz 2016'da atandığı bu görevi yaklaşık bir yıl sürdü. Çetin, yeni görevine 30 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla başlayacak.

Çetin'in bu göreve atanması Jandarma Genel Komutan vekilliği görevini sürdüren ve kendisinden daha kıdemli olan Korgeneral Ata Kalkan'ın görevinden ayrılıp, emekliliğini istemesine yol açtı.

Korgeneral Çetin, 15 Temmuz 2016'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı karargah binasını darbecilerden ele geçirme operasyonunu yöneten isimdi.

BİR GÖREV DEĞİŞİMİ DE DONANMADA

Geçtiğimiz günlerde istifasını açıklayan Donanma Komutanı Veysel Kösele'nin yerine de Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu atandı.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Başbakan'dan flaş açıklama! Binlerce memuru ilgilendiriyor

Başbakan'dan flaş açıklama! Binlerce memuru ilgilendiriyor