24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 171,72 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Özel harekat Afrin'e girdi!

Özel harekat Afrin'e girdi!

Jandarma ve Polis Özel Harekat timleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis Gülbaba ve Hatay Hassa sınırından Afrin'e girdi. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Özel harekatın Afrin'e gitmesi yaklaşan yeni mücadele için hazırlık…" ifadelerini kullandı.

26 Şubat 2018 Pazartesi 12:23 TÜRKİYE

Gaziantep İslahiye ilçesindeki İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi'nde toplanan Jandarma ve Polis Özel Harekat timleri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis Gülbaba ve Hatay Hassa sınırından Afrin'e girdi. Jandarma ve Polis Özel Harekat timlerinin öncelikle olarak Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde teröristlerden temizlenen köylere sızma girişimini önlemek ve meskun mahal operasyonlarına katılacağı belirtildi. JÖH ve PÖH'lere İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi'ne ayrılışı ve Afrin'e girişi sırasında vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile sevgi gösterisinde bulundu. Öte yandan harekât kapsamında bölgeye tank sevkiyatı yapıldı.

"ÖZEL HAREKÂTIN GİTMESİ, YENİ MÜCADELE İÇİN HAZIRLIK"

Zeytin Dalı harekâtı ile ilgili konuşan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ "Harekât başarıyla planlandığı gibi devam ediyor. Pek çok stratejik nokta ele geçirildi. Harekât hedeflerine ulaşıncaya kadar devam edecektir. Bölgedeki son terörist temizleninceye kadar devam edecektir. Özel harekâtın gitmesi yaklaşan yeni mücadele için bir hazırlıktır. Şu anda daha ziyade şehirlerden uzak köy, belde ve kırsalda olan alanlarda mücadele devam ediyor. Alan daraldıkça bu mücadele sivillerin olduğu alana kayacaktır. Bunlar hazırlıklar. Meskun mahale girdiği zaman oradaki tecrübesiyle hareket edilecek" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bekir Bozdağ'dan 'sefer görev emri' açıklaması!

Bekir Bozdağ'dan 'sefer görev emri' açıklaması!