18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Racu'da tepeler alındı, sıra merkezde!

Racu'da tepeler alındı, sıra merkezde!

Racu bölgesinde, bugün 687. Tepe de teröristlerden temizlendi. Kuşatılan Racu merkezine girilmesi bekleniyor.

19 Şubat 2018 Pazartesi 10:59 TÜRKİYE

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır güvenliğini sağlamak ve Suriye'nin Afrin kentinin PKK/KCK/PYD-YPG'li ve DEAŞ terör örgütlerinden arındırılması amacıyla geçen 20 Ocak'ta, 72 savaş uçağının hava bombardımanıyla başlattığı 'Zeytin Dalı Harekâtı'nda 31. güne girildi.

TSK ve ÖSO güçleri Afrin'in kuzeyindeki Şeran beldesine bağlı İkidam, Şeltah ve Merseva köylerini terör örgütü PKK'dan aldı.

Racu beldesinin batısındaki 687. Tepe de terör örgütü PYD/PKK'dan arındırıldı. Dün de Afrin'in batısındaki Racu bölgesindeki Devrişye, Yukarı Hacıkanlı ve Aşağı Hacıkanlı köylerinin teröristlerden kurtarıldığı açıklanmıştı.

72 NOKTA KURTARILDI

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu  yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 50'si köy, 3'ü  köy altı yerleşim ve 18'i stratejik dağ veya tepe olmak üzere 72 noktayı örgütten  kurtarmış oldu.

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy,  Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo ve  Duraklı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo,  Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı,  Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı, Derviş Obası Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli,  Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği,  Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya ve Harab Summak köyleri, 687 .Tepe, 915.  Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta  Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü;  Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan,  Arşali, Muhammediye ve Divan Fevkani köyü ve ona hakim 3 tepe ile Mersides,  Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı, İkidam, Şeltah, Merseva, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi."

1641 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bugün TSK'dan yapılan açıklamada Zeytin Dalı Harekâtı’nın başlangıcından bu yana 1641 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Kenan İmirzalıoğlu, rolü için 8 aydır…

Kenan İmirzalıoğlu, rolü için 8 aydır…