19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,940 TL
  • 4,856 TL
  • 166,40 TL
  • 115.518
BURSA 18°

Tuzla'daki kokunun nedenini belli oldu!

Tuzla'daki kokunun nedenini belli oldu!

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Tuzla'da dün akşam saatlerinde 4 mahalleyi etkisi altına alan ve kimyasal koku ile ilgili olarak soruşturma başlattı.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi de kokuya metal ve tekstil sektöründe kullanılan kimyasalın yol açtığını açıkladı.

26 Aralık 2017 Salı 14:56 TÜRKİYE

İstanbul Tuzla’da dün akşam paniğe yol açan kokuyla ilgili  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi. İBB'den yapılan yazılı açıklamada, “Dün Tuzla ilçesinde bulunan bazı mahalleleri etkileyen yoğun kokunun  atıksu kolektör hattına kaçak deşarj edilen kimyasal atıktan kaynaklandığı kesinlik kazandı. İSKİ'nin yaptığı laboratuvar incelemesi sonuncu metal ve tekstil sektöründe kullanılan Tetrachior cezhene ve Tricholoro ethene maddesi olduğu belirlendi. Soruşturma sürdürülüyor” denildi. 

İKİ SUÇTAN SORUŞTURMA

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ise dün akşam Tuzla’da 4 mahalleyi etkisi altına alan kimyasal atıktan kaynaklı olan ve türü tespit edilemeyen kokuya ilişkin olarak, “Çevrenin kasten kirletilmesi" ve "Kasten yaralama" suçlarından soruşturma başlattı.

35 KİŞİ HALA HASTANEDE

Kokudan etkilenen 97 kişinin dün gece hastanede tedavi altına alındığı, 62 kişinin bu sabah taburcu edildiği, 35 kişinin ise tedbir amacı ile hala hastanede tutulduğu kaydedildi. Polisin hastanede yatan bazı kişilerin ifadesini başvurduğu belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi son teknolojiyle donatıldı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi son teknolojiyle donatıldı