18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Bebeğinizin 1. yaş günü kutlaması için öneriler!

Bebeğinizin 1. yaş günü kutlaması için öneriler!

Bebeğiniz bir yaşında ve ilk yaş günü partisini unutulmaz kılmak istiyorsunuz. Peki bu ilk yaş günü kutlamasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

09 Ekim 2017 Pazartesi 17:39 YAŞAM

Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınız an... İlk gülümsemesi, ilk hareketleri… Ve ilk yaşına girdiği an. Aslında bu yaş günü kutlaması büyükler içindir çünkü bebeğiniz hiçbir şey anlamayacak. Ama bu özel kutlama ileride ona gösterebileceğiniz harika anıların arasında kendine yer bulacak.

Bebeğinizin yaş günü kutlaması için bazı önemli detayları göz ardı etmemenizde fayda var. Kutlamanın saatini iyi belirlemelisiniz. Bebeğinizin öğle uykusundan önce ya da sonra yapılan kutlama en ideal olanıdır. Çocukların dikkati çabuk dağılır ve çabuk sıkılırlar. Bu nedenle partinin çok kalabalık olmamasına özen gösterilmeli. Yabancı konuklar bebeğiniz korkmasına ve huzursuz olmasına neden olabilir. Kutlamada sadece yakın çevrenizin olması daha sağlıklı…

Kutlama için ev en ideal olanıdır çünkü çocuklar kendilerini en fazla evlerinde güvende hissederler. Eğer eviniz bu kutlama için çok küçük gelecekse çocuk temalı merkezler, kafeler veya parklar da tercihiniz olabilir.

Hazırlıklarınızı yaparken mutlaka bir tanıdığınızdan yardım isteyin.  Size küçük gibi görünen organizasyonun detaylarında yardıma ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Ve dekorasyon… Çocuklar balonlara bayılır. Kutlama yaptığınız mekânı renk renk balonlarla, keçeden yapılan süslemelerle ve çeşitli oyuncaklarla dekore edebilirsiniz. Çocukların rahat rahat oynayabileceği ayrıca annelerin çocuklarıyla zaman geçirebileceği ayrı mekânlar yaratabilirsiniz.

Yiyecekler… Çocuklar aperatiflere bayılırlar. Onlar için mümkün mertebe doğal gıdalarla hazırlanmış, boğazlarına takılmayacak yiyecekler tasarlayabilirsiniz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bu akşam ekranlarda hangi diziler yer alacak?

Bu akşam ekranlarda hangi diziler yer alacak?