21 Mart 2018 Çarşamba

  • 3,929 TL
  • 4,817 TL
  • 165,54 TL
  • 116.432
BURSA 22°

Bir gözü mavi bir gözü kahverengi! Bursa'daki at görenleri şaşırtıyor

Bir gözü mavi bir gözü kahverengi! Bursa'daki at görenleri şaşırtıyor

Bursa’daki hayvan barınağında bir gözü mavi, bir gözü kahverengi olan Shetland Pony cinsi at görenleri hayrete düşürüyor.

03 Eylül 2017 Pazar 14:35 YAŞAM

Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 114 dönüm arazi üzerinde kurulu merkezde sahipsiz kediler, köpeklerin yanı sıra atlar ve keçiler de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Farklı özelliklerdeki hayvanların çocuklarda hayvan sevgisini arttırdığını ifade eden Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dilek Yosun, “Çocuklara erken yaşta hayvan sevgisini aşılanmasını sağlamak için Tarçın ve Karamel buradalar. Anaokulu öğrencilerimize zaman zaman biniş yaptırmaktayız. Şu an barınakta 7 atımız mevcut. 2 adet Karamel ve Tarçın isminde Shetland Pony cinsi atımız var. 8 yıldır tesisimizdeler” dedi.

Karamel adlı Shetland Pony cinsi atın farklı özelliğinden dolayı çocukların ilgisini çektiğini söyleyen Yosun, “Karamel binde bir görülen özelliğe sahip. Bir gözü kahverengi,bir gözü mavidir. Nadir görülen bir özelliği var. Ziyaretçilerimiz tarafından farklı karşılanıyor. Çocuklarımızın dikkatini çekiyor. Karamel aynı zamanda barınağımızın da maskotu. Özellikle hafta içinde ilköğretim okullarımız ve diğer öğrenci grupları ziyaretimize gelmektedir. Çocuklar burada Tarçın ve Karamel ile vakit geçiriyorlar” diye konuştu.

Yosun ayrıca Tango isimli İngiliz atı ile Sarp adında Hollanda cinsi atın yanı sıra Hayal, Doru ve Bulut isimli atların da çocuklar tarafından büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kapkaççıya meydan dayağı

Kapkaççıya meydan dayağı