05 Aralık 2016 Pazartesi

  • 3,552 TL
  • 3,748 TL
  • 133,07 TL
  • 73.391
BURSA

Bitkisel yağların cilde faydaları nelerdir?

Bitkisel yağların cilde faydaları nelerdir?
  • 395

Cildinize bakım yaparken kullandığınız peeling ve maskelerin yanı sıra bitkisel yağları da sağlıklı ve canlı bir görünüm için atlamayın.

15 Ekim 2016 Cumartesi 05:37 YAŞAM

Kuşkusuz güzelliğini önemseyen her kadının dikkat ettiği konulardan biri de cildinin canlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasıdır.

Bunun için çeşitli nemlendiriciler, peelingler ya da maskeler kullanılırken, bitkisel yağların cilde sağladığı faydaları da atlamamak şart. Kabak çekirdeği, hindistan cevizi, lavanta, argan yağı gibi bitkisel yağların birbirinden farklı birçok faydası varken, cildinize haftada bir kez masaj yaparak uyguladığınızda da çeşitli özellikleriyle cildinizi kusursuz bir görünme kavuşturacaklardır.

İşte söz konusu yağlar ve cilde sağladığı faydalar:

Kabak çekirdeği yağı: İçeriğinde bol miktarda bulunan E vitamini sayesinde cilde sürüldüğünde hücre zarlarını koruma altına alarak hücrenin ve tabi ki zarının da erken bir yaşlanma ve fonksiyon kaybetme sürecine girmelerini engelleyebilmektedir. Haftada 1 kez masaj yaparak cilde uygulayacağınız kabak çekirdeği yağı cildinizi ciddi anlamda gençleştirecektir.

Hindistan cevizi yağı: Çok kolay satın alınabilen ve oldukça yararlı bir yağ olan bu yağ, cilt yapısını hem canlandırır, hem besler hem de yumuşatır. Bu özellikleri sayesinde yüz ve cilt bakımı için eşi bulunmaz ürünler arasına girmektedir.

Lavanta yağı: Bu yağın en büyük özelliği her cilt tipine uygulanabiliyor olmasıdır. Ciltte akne, siyah nokta, egzama gibi durumların oluşmasını engelleyen lavanta yağı, aynı zamanda cildi hem sıkılaştırır hem de kırışıklıkların önüne geçilebilmesine yardımcı olmaktadır. Kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken tek husus başka bir yağ ile ya da su ile inceltilmesidir.

Badem yağı: Cilde parlaklık ve canlılık veren en iyi yağlardan biri badem yağıdır. Badem yağını kullanırken tüm yüz bölgenize uyguladığınız badem yağını yarım saat boyunca cildinizde tuttuktan sonra masaj yaparak ılık su yardımıyla durulamanız yeterlidir.

 Argan yağı: Piyasadaki diğr doğal yaplardan ücret olarak daha pahalı olsa da, argan yağı ciddi anlamda faydaları bulunan bir üründür. Cilde canlılık verme, ciltteki gözenekleri temizleme, cildi yumuşatma ve cilt üzerinde bulunan sivilce lekeleri gibi izleri yok etme tarzında daha pek çok faydası bulunan bu yağın yüz bölgesine sağladığı yararlar da oldukça fazladır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sedat Doğan'ın son kurbanı Demet Akalın

Sedat Doğan'ın son kurbanı Demet Akalın