17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 26°

Bursa'da 600 yıllık handa 'özel mülk' krizi!

Bursa'da 600 yıllık handa 'özel mülk' krizi!

Bursa'da Ulucami yanındaki 600 yıllık tarihi handa 4 tane dükkanı bulunan bir esnaf, dükkanlarının önünden geçen yolu kendisinin olduğu gerekçesiyle tel örgüyle kapattı. Yolun kapalı olması nedeniyle müşterilerin geri döndüğü handaki 20 esnaf mağdur oldu.

02 Mart 2018 Cuma 09:24 YAŞAM

Türkiye’nin farklı şehirlerinde meydana gelen ‘özel mülk alanı nedeniyle yol kapattı’ hadisesi, bu kez Bursa’da yaşandı. Ulucami yanındaki 600 yıllık Vaiziye Medresesi Hanı'nda 4 tane dükkanı bulunan Ali Küçük isimli esnaf, dükkanlarının önünden geçen yolu kendisinin olduğu gerekçesiyle tel örgüyle kapattı.

Hanın içinde dükkanı bulunan 20 esnaf ise mağdur oldu. Hana alışveriş için giren müşteriler karşılarında tel örgüyle kapatılmış yolu görünce neye uğradığını şaşırdı.

ACİL ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Tel örgü nedeniyle şoka uğrayan esnaf, arkada olan ve zor bulunan diğer yolun müşteriler tarafından bilinmemesi yüzünden işlerinin durma noktasına geldiğini söyledi. Hanın cezaevine döndüğünü belirten esnaf, “Komşularımızla tel örgülerin arkasından konuşuyoruz. Yetkililerin bu duruma acilen çare bulmasını istiyoruz. Yıllardır bu handa dükkan işletiyoruz. İlk defa böyle bir durumla karşılaştık. Burada dükkanı bulunan bir esnaf, hanın yolunu kendisinin olduğu gerekçesiyle kapattı. Biz çok mağdur durumdayız” dedi.

20 ESNAF MAĞDUR

“Belediyeden gelip incelediler ama bir netice çıkmadı” diyen esnaf, “Bu durum buraya hiç yakışmadı. Hana Ulucami'nin karşısındaki ana kapıdan giren müşteriler tel örgüyle yolun kapalı olduğunu görünce geri dönüyor. Burada 20 esnaf mağdur” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

2295 terörist etkisiz

2295 terörist etkisiz