25 Şubat 2018 Pazar

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,07 TL
  • 117.522
BURSA 11°

Bursalı 'Topuklu kramponlar' tekrar sahada!

Bursalı 'Topuklu kramponlar' tekrar sahada!

Bursa'da, daha önce kanser hastası 3 çocuklu bir anneye yardım sağlamak için "Topuklu kramponlar sahaya iniyor" projesi çerçevesinde maç organize eden bir grup kadın, bu kez engelliler için sahaya çıkacak.

03 Ağustos 2017 Perşembe 15:17 YAŞAM

Bursa'da daha önce kanser hastası 3 çocuklu bir anneye yardım sağlamak için "Topuklu kramponlar sahaya iniyor" projesi çerçevesinde düzenlenen halı saha maçında karşı karşıya gelen gazeteci, avukat, mühendis, emlakçı gibi farklı sektörlerde çalışan bir grup kadın, bu kez dağ ilçesinde engelliler yararına atölye kurulması için bölge kadınlarıyla sahaya çıkacak.

Proje kapsamında 1'i hakem 21 kadın, Orhaneli ilçesinde maçın oynanacağı halı saha tesisinde bir araya gelerek antrenman yaptı. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve vatandaşların da izlediği antrenmana, her iki takım oyuncuları bölgeye özgü şalvarlarla çıktı.

Kadınlar, 5 Ağustos cumartesi akşamı yapılacak karşılaşma öncesinde de kısa süreli çift kale maç yaptı. Maç sırasında her iki takım oyuncularının sahadaki mücadelesi izleyicilerden alkış aldı.

Projeyi hazırlayan iş kadını Semra Teke, çalışma öncesinde yaptığı açıklamada, "Topuklu kramponlar" grubu olarak yine bir özel sosyal sorumluluk projesi için bir araya geldiklerini anlattı.

ENGELLİLER İÇİN ATÖLYE KURACAĞIZ

Daha önce kanser hastası bir anneye yardım sağlamak için gerçekleştirdikleri projeleri bu kez Orhaneli ilçesinde engelli vatandaşlar için uygulayacaklarını anlatan Teke, "Orhaneli'de belediye başkanımız ile birlikte engelliler için atölye kurma çabamız var. İnşallah herkesten destek bekliyoruz. Onların yanında olmaya çalışacağız. Destek verenlere şimdiden çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Proje ortaklarından Sibel Kavçin ise daha önce gerçekleştirdikleri etkinliğin kamuoyu tarafından büyük ilgi gördüğünü vurgulayarak, "Şimdi aynı desteği dağ ilçemiz olan Orhaneli için istiyoruz. Burada engelliler için atölye kurulursa çok mutlu olacağız. Destek vermek isteyen her kesimden her insanı Cumartesi akşamı Orhaneli'ye bekliyoruz. Burada Orhanelili dostlarımızla şalvarlarımızı giyerek sahaya çıkacağız." diye konuştu.

HEDEF MARANGOZ VE SERACILIK ATÖLYESİ KURMAK

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ise belediye olarak ilçedeki engelli vatandaşlara yönelik düzenledikleri bir projenin önceki gün sona erdiğini belirtti.

Proje sonunda engelli vatandaşların çok üzüldüklerini ve kendisinden bu projenin devamını sağlamasını istediklerini anlatan Tatlıoğlu, şunları kaydetti:

"Hepsi bana gelerek 'Burada kendimizi bulduk, güzel arkadaşlıklar oluşturduk.' dediler. Ben de konuyu Semra ve Sibel hanıma açtım. Onlar 'Topuklu kramponlar olarak biz destek verelim.' dediler. Buraya engelli vatandaşlarımız için 2 küçük atölye kurmak için harekete geçtik. Bursalı kadınlarımız ile Orhanelili kadınlarımız maçta karşılaşacak. Her takım oyuncuları da buraya özgü kıyafetlerle sahada mücadele verecek. Elde edilecek gelirle de bir marangoz bir de seracılık atölyesi açmayı planlıyoruz.''

Tatlıoğlu, kurmak istedikleri atölye ile engellilerin ürettikleri ürünleri satıp ayrıca para da kazanabileceklerini sözlerine ekleyerek, projeye vatandaşlardan destek istedi.

"FUTBOLU SEVEREK OYNUYORUZ"

Maçta, "Topuklu kramponlar'' takımında forma giyecek olan gazeteci Hayriye Turgut, ekip olarak sosyal sorumluluk projesi içinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Kendilerinin sahada eğlenirken topluma da katkı yapmaya çalıştıklarını dile getiren Turgut, "Çevremize bir katkısı olacağı için futbolu severek oynuyoruz. Umarım proje hedefine ulaşır ve Orhaneli'ye engelliler adına atölye kurulur." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kurban fiyatları açıklandı

Kurban fiyatları açıklandı