24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 161,98 TL
  • 117.522
BURSA

Bursa'ya ekolojik yaşam merkezi geliyor

Bursa'ya ekolojik yaşam merkezi geliyor

Osmangazi Belediyesi son yılların yükselen trendi ‘ekolojik yaşam’la ilgili önemi bir yatırıma hazırlanıyor. Hamitler Bölgesi’ne kurulacak tesisle Bursa’da organik tarıma duyulan ilgi artacak.

06 Ekim 2017 Cuma 18:23 YAŞAM

 

Osmangazi Belediyesi  Hamitler bölgesine kuracağı Ekolojik Yaşam Merkezi ile Bursa’da ses getirecek bir yatırıma hazırlanıyor. Kurulacak tesisle il çapında doğal hayatı desteklemek amaçlanırken permakültür ve kent bahçeciliği de tanıtılacak. Böylece kentte organik tarıma karşı ilginin de artması bekleniyor.

Proje hakkında bilgi veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar “Tesisimiz  tamamlandığında, hem kendi doğal gıdamızı yetiştireceğiz, hem de toprağı ve tabiatı anlamış olacağız. Hiçbir kimyasala ihtiyaç kalmadan doğal ve sağlıklı ürünler yetiştireceğiz. Kent bahçesinde üretilen sebze, meyveleri kafede reçel, salata, çorbaya dönüştürüp gelen ziyaretçilerle birlikte bu tatları paylaşacağız” dedi.

DOĞAL ÜRÜNLER BURADA OLACAK

Parkta yapılacak olan  herkese açık eğitimlerde  köylü ve şehirli vatandaşların bir araya gelerek sosyal bağların pekiştirileceğini kaydeden Başkan Dündar “Bahçecilikle üretimi, toprağı tanıyan şehirli insanımız, kırsaldaki hayatı daha iyi tanıyacak. Doğal üretim yapabilen insanların ürünleri bilinçli tüketiciye ulaşacak ve doğal üreticilere ekonomik kazanç sağlayacak. Böylece çocuklarımızı, gençlerimizi doğal yaşama eğitimleri ile öğretici faaliyetlere hazırlayacağız. Bunun yanında merkezde toprak, su, rüzgar ve güneş enerjilerinden yararlanarak iyi izolasyon sağlayan malzemelerle birlikte enerji verimliliği de sağlanacak. Doğal olan her ürün, bu merkezde yer alacak. İnşallah,en kısa zamanda projeyi tamamlayıp şehrimize kazandıracağız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hepsi dilencinin üzerinden çıktı...32 hesap 309 bin lira para

Hepsi dilencinin üzerinden çıktı...32 hesap 309 bin lira para