11 Aralık 2016 Pazar

  • 3,487 TL
  • 3,683 TL
  • 130,36 TL
  • 75.727
BURSA
SON DAKİKA

Çay mı kahve mi? Türkler için öncelikle bakın hangisi geliyor

Çay mı kahve mi? Türkler için öncelikle bakın hangisi geliyor
  • 354

Farklı marka ve modellerde on binlerce mutfak ürünü ile mutfakları donatan GittiGidiyor, Türkiye'deki tüketicilerin çay ve kahve alışkanlıklarına ışık tutacak bir araştırma gerçekleştirdi.

24 Kasım 2016 Perşembe 17:04 YAŞAM

Türkiye'de önümüzdeki beş yıl içerisinde 1 milyar liralık bir büyüklüğe ulaşması beklenen kahve pazarı, kahve kültürünü ülkemizde daha da artırıyor. Ancak dünyaya Türk kahvesi ile ün salmış Türkiye, yine de çay tutkusundan vazgeçmiyor. Türkiye'de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor'un kullanıcıları arasında gerçekleştirdiği ve 5 bine yakın kişinin katıldığı araştırma da çay sevgimizi bir kez daha ortaya koyuyor.

 GittiGidiyor, araştırmasında, üyelerine çay ve kahve tercihlerini sordu. Araştırma sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 74'ü çay, yüzde 26'sı kahve içmeyi tercih ettiğini belirtti.

 Katılımcılara “Çayınızı nasıl hazırlamayı tercih ediyorsunuz?” sorusunun da yöneltildiği araştırmada “Çaydanlıkta demleyerek” diyenlerin oranı yüzde 83, “Makinede demleyerek” diyenlerin oranı yüzde 10 olurken, “Bardak poşet çay” kullanmayı tercih ettiklerini belirtenlerin oranı ise yüzde 7 oldu.

 “Kahvenizi nasıl hazırlamayı tercih ediyorsunuz?” sorusuna yanıt verenlerin ise yüzde 49'u “Cezvede/ocakta pişirerek” yanıtını verirken kahvelerini makinede hazırlayanların oranı yüzde 29 olarak kaydedildi. Katılımcıların yüzde 22'si ise suda çözülebilen kahveler kullanmayı tercih ettiklerini belirtti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bu belirtiler varsa dikkat... Boyun fıtığı olabilir

Bu belirtiler varsa dikkat... Boyun fıtığı olabilir