22 Şubat 2018 Perşembe

  • 3,809 TL
  • 4,683 TL
  • 161,91 TL
  • 115.639
BURSA 11°

Damada arkadaşı 30 bin dolarlık 'Bitcoin' taktı

Damada arkadaşı 30 bin  dolarlık 'Bitcoin' taktı

İstanbul Avcılar'daki bir bir düğünde arkadaşı damada takı yerine "Bitcoin" hesabı aracılığıyla 30 bin dolar para gönderdi. "Bitcoin" aracılığıyla takı işlemi cep telefonu kamerasıyla kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı.

20 Eylül 2017 Çarşamba 07:49 YAŞAM

Avcılar'da, önceki gün bir düğün salonunda, Demet Sarıaltun ile Enes Kolukırık çiftinin düğününde takı merasimi sırasında ilginç anlar yaşandı. Sahneye çıkan damadın arkadaşı Bilal Temur, önce düğün hediyesi olarak geline 100 lira taktı. Ardından cebindeki akıllı telefonu çıkaran Temur, "Bitcoin" hesabı aracılığıyla damadın hesabına 30  bin dolar yolladı. Damadın yollanan paranın gelip gelmediğini cep telefonundan kontrol etmesi de görüntülere yansıdı.

Sanal para birimi: Bitcoin 

Bitcoin, her yerde, herkese anında ödeme imkanı veren, internet kullanıcıları arasında zaman ve mekandan bağımsız para transferine yarayan "sanal para birimi" olarak kullanılıyor. Bitcoinler dijital ortamda alınıp satılabiliyor, diğer para birimleriyle takas edilebiliyor. Ödemeler birkaç saniyede tamamlanıyor. Bitcoin ağı, merkezi olmadığından herhangi bir denetleyicisi yok. Ağa bağlı tüm bilgisayarlar, aynı programı kullanarak bütün işlemleri görüyor. İlk kez 2008 yılında bilişim uzmanlarınca gündeme getirilen Bitcoin, 2009 yılında kullanılmaya başlandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da film gibi olay! Çaldıkları mazotları yaya götürmeye kalkınca...

Bursa'da film gibi olay! Çaldıkları mazotları yaya götürmeye kalkınca...