20 Ocak 2018 Cumartesi

  • 3,810 TL
  • 4,657 TL
  • 162,94 TL
  • 115.147
BURSA 12°

Güne erken başlamanın faydaları!

Güne erken başlamanın faydaları!
  • 1451

Sabahları erken kalkmak biraz zor ve yorucu olsa da, kendinize ayıracağınız zaman daha çok artacağından, günü verimli değerlendirmenize katkı sağlayacaktır.

31 Aralık 2016 Cumartesi 13:58 YAŞAM

Evet, sabah erken kalkmak -özellikle kış günlerinde- bazen eziyete dönüşse de, bütün gününüzü daha sağlıklı değerlendirmek için harika bir fırsat!

Arkadaşlarınızla bir araya gelip, keyifli bir zaman geçirebilir veya en sevdiğiniz sıcak bir cafenin köşesindeki masaya oturup kitabınızı okuyabilirsiniz… Uyurken kaybedeceğiniz zaman diliminde bilgi dağarcığınızı genişletmiş olursunuz.

Sinema, tiyatro tutkunu musunuz? İşten çıkmadan sinema salonlarına göz atıp, cüzi miktarlarla film keyfi yapabilirsiniz.

Hatta sinemaya girmeden takip ettiğiniz aylık sinema derginiz varsa yanınıza alarak filme girmeden önce okuma yapabilirsiniz…

İlgi alanınızda olmayan sanatsal faaliyetleri keşfetmek için iş çıkışı mükemmel bir fırsat!

Daha önce gitmediyseniz fotoğraf veya resim sergisine gidip yeni bir dünyanın kapılarını aralayabilir, en azından fikir edinebilirsiniz…

İkinci el bir kitapçıya gidebilir, tozlu raflarda belki daha önce hiç tanışmadığınız yazarlarla tanışabilir, hem de elinize aldığınız bir kitabın içindeki anılarla bilmediğiniz dünyalara yolculuk yapabilirsiniz…

Sabah erken kalkarak güzel ve keyifli bir kahvaltı yapıp, güne daha zinde başlayabilirsiniz. Evde egzersiz veya kendinizi doğanın koynuna bırakıp, kulaklığınızı da takarak yürüyüş yapabilir, aynı zamanda kendinizi dinleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Erken kalkarak gündemi daha fazla tarama inceleme fırsatı yaratabilir, maillerinizi kontrol edebilir, ve görüşmeniz gereken kişilere daha rahat bir zaman yaratabilirsiniz…

Ve özellikle yataktan son dakika kalkan bayanlara tavsiyemiz… Erken uyandığınızda kendinize daha fazla bakım yapabilir, bu da gün içerisinde kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlar, özgüveninizi yükseltir!

 

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Nikola ve Noel Baba!

Nikola ve Noel Baba!