20 Ocak 2018 Cumartesi

  • 3,810 TL
  • 4,657 TL
  • 162,94 TL
  • 115.147
BURSA 12°

Lâpsekili çocuğun hayatı Bursa’da kurtuldu

Lâpsekili çocuğun hayatı Bursa’da kurtuldu
  • 1343

Çanakkale’de yaşayan 1.5 yalındaki Ayhan evde bulduğu fındığı ağzına atınca, boğulma tehlikesi yaşadı. Minik Ayhan zamanla yarışılarak Bursa’da ameliyat edildi ve hayata döndü.

10 Ocak 2017 Salı 12:07 YAŞAM

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yaşayan 1.5 yaşındaki Yiğit Ayhan Gemici, evde bulduğu fındık tanesini ağzına attı. Fındığın boğazına kaçması sonucu fenalaşan çocuğun ailesi, hemen ilçe hastanesine başvurduysa da, burada bir şey yapılamadı. Daha sonra Çanakkale Devlet Hastanesi’nde yapılan tetkikle fındığın çocuğun akciğerine kadar ulaştığı tespit edildi. Burada da müdahale edilemeyen çocuk, hava ambulansıyla Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne getirildi. Hemen ameliyata alınan minik Ayhan, yapılan müdahaleyle hayata tutunmayı başardı.

ÇOCUKLARA KURUYEMİŞ YEDİRMEYİN

Ameliyatın ardından çocuğun ciğerinden fındık parçalarının çıkarıldığını söyleyen baba Ayhan Gemici, çok korktuklarını belirterek, oğlunun kurtulmasına çok sevindiklerini söyledi.

Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Arif Gürpınar da çocuğun durumunun iyi olduğunu açıkladı. Çocuklara beş yaşından önce kesinlikle kuruyemiş yedirilmemesi gerektiğini söyleyen Gürpınar, bu yaştan küçük çocukların bunları yutamadığını ve parçaların akciğerlere kaçarak ölüme sebep olabileceğini söyledi.

 

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bu acıya yürek dayanmaz... Eşini ve ikizlerini aynı gün kaybetti

Bu acıya yürek dayanmaz... Eşini ve ikizlerini aynı gün kaybetti