23 Mart 2018 Cuma

  • 3,985 TL
  • 4,928 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Sigaraya vereceği parayla araba aldı

Sigaraya vereceği parayla araba aldı

İzmir’de 14 ay önce sigarayı bıraktıktan sonra her gün sigara bütçesini bir damacanaya atan vatandaş, bu parayla hem araba aldı hem de kızının eğitim masraflarını karşıladı.

31 Ekim 2017 Salı 13:52 YAŞAM

 

Türkiye'de her gün milyonlarca insan sigara tüketirken, sigaraya ayrılan bütçe ise milyonları buluyor. En düşük sigaranın fiyatının 8-9 lira olduğu düşünüldüğünde ise bu durum kişilerin hem cebine hem de ciddi derecede sağlığına zarar veriyor. Torbalı ilçesinde yaşayan ve berberlik yapan Erdin Sökmen'in yaptığı ise belki de herkese örnek olacak nitelikte. Sigarayı bırakmaya karar veren Sökmen, sigaraya verdiği paranın boşa giden bir para olduğunu düşünerek her gün üç paket sigara parasını damacanaya biriktirmeye başladı.

DAMACANA DOLDU TAŞTI

1 gün, 15 gün, 1 ay, 2 ay derken Erdin Sökmen tam 14 ay boyunca sigaraya vereceği paraları damacanaya attı. Adeta bir kumbara vazifesi gören damacana, 14 ayın sonunda ise doldu taştı. Daha önce ,biriktirdiği paralarla otomobil alacağını söyleyen İzmirli berber, dediğini yaptı.

 Otomobil almaya karar veren Sökmen, damacanadan paraları döktüğünde 14 ayda 15 bin TL biriktiğini gördü. İzmirli berber önce  10 bin liraya beğendiği arabasını aldı, kalan 5 bin lirasıyla da kızının eğitim masraflarını karşıladı.

RABBİM KAZA BELA VERMESİN

Sigaranın kesinlikle bırakılması gerektiğini ifade eden Sökmen, hem sağlık hem de maddi olarak zarardan kurtulduğunu söyledi. Erdinç Sökmen, “Damacanada topladığım parayla çok şükür bir araba aldım. Rabbim kaza bela vermesin inşallah. Sigara içmeyip para biriktiren kişi kendisine araba alabilir. Gördüğünüz gibi örneği benim. Geriye kalan 5 bin TL’yi ise kızımın eğitim giderine harcadım” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Ayetli mesaj! Erdoğan'a gönderme mi yaptı?

Ayetli mesaj! Erdoğan'a gönderme mi yaptı?